Ciekawe

Wiedza – podręczna, podręcznikowa, praktyczna

W dzisiejszych czasach nie tyle liczy się to, co wiemy, ale w jaki sposób potrafimy wiedzę wykorzystać. Zdobycie informacji nie jest już tak trudne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Żeby zgłębić dany temat, nie musimy wcale biec do biblioteki i szukać informacji w encyklopediach. Wystarczy znajomość sprawdzonych źródeł internetowych. W ten sposób zdobywamy potrzebne nam wiadomości od ręki.

Wiedza podręczna

Dawniej tylko erudyta miał mnóstwo informacji przy sobie, czyli w swoim umyśle i pamięci. Dzisiaj każdy, kto ma telefon z dostępem do Internetu, ma wiedzę na dowolny temat pod ręką. Wystarczy tylko kliknąć. Pytanie dotyczy tego, w jaki sposób informację wykorzystujemy. Czy kolejne pokolenia będą umiały ją jeszcze przekształcać i pogłębiać? Przecież dzieci są przyzwyczajone, że wszystko samo wyświetla się na ekranie. Niemal bez udziału myślenia.

Wiedza podręcznikowa

Jednocześnie klasyczne systemy i struktury edukacyjne wydają się nie nadążać za tymi zmianami. Podręcznikowa wiedza musi być przekazywana w interesujący sposób. Powinna mobilizować do działania, odsłaniając związki informacji z konkretnym użyciem.

Wiedza praktyczna

CG Wisdom proponuje szereg kursów online, które stanowią doskonałe połączenie wiedzy podręcznej, podręcznikowej i praktycznej. Kurs Digital Painting, Blender, Inventor, Game Art,  kurs Revit w CGWisdom – to przykłady zdobywania wiedzy, którą można dalej wykorzystać do konkretnych działań. Wszystkie kursy CG Wisdom znajdziemy tutaj: cgwisdom.pl.
CG Wisdom pozwala nam realizować siebie i swój potencjał na różne sposoby i w różnych dyscyplinach. Profesjonalnie przygotowane kursy i precyzyjnie opracowane materiały szkoleniowe umożliwiają samokształcenie na najwyższym poziomie.

Previous ArticleNext Article
https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ https://beesafe.pl/porady/rodzaj-pojazdu-i-przeznaczenie-co-wpisac/ https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/