Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu dobrego stylu

Czym jest dobry styl? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo dobry styl wymyka się definicjom. Wiąże się raczej z pewnym wyczuciem formy, z umiejętnością żonglowania stylami, ale też z wrażliwością na kolor i kształt. Dobry styl to w pewnym sensie to, co odwieczne, czyli złoty środek estetyczny. Dotyczy to także postmodernistycznych aranżacji w duchu miszmasz, w których forma goni formę, a interpretacja mnożące się znaczenia. Gdzie znaleźć dobry styl i jak przełożyć go na konkretną realizację wnętrzarską?

Stylowe meble

Podstawą stylowej aranżacji są eleganckie meble. Znajdziemy je tutaj: gama-sklep.com.pl. Uświadamiając sobie, że dobry styl niejedno ma imię. Może być śmiałym odczytaniem dziewiętnastowiecznego wzornictwa lub rustykalnym czarem. To także geometryczny design przenoszący nas do przyszłości oraz romantyczne meble w angielskim stylu. Nowoczesne szafy, szafki, łóżka, stoły, krzesła – to stylistyczna różnorodność, dzięki której zrealizujemy indywidualne projekty wnętrzarskie. W naszym, dobrym stylu – jedynym i niepowtarzalnym. Trzymając się przy tym ogólnych (i niemalże katalogowych) wyznaczników dobrego stylu.

Jaki styl do danego wnętrza?

Istotne jest, żeby dopasować dany styl do konkretnego wnętrza i do naszych oczekiwań. Na przykład ciężkie nieco meble z litego drewna wspaniale podkreślą tradycyjny wymiar wielopokoleniowej jadalni. Zaś lekkie i jasne meble skandynawskie sprawdzą się w małym salonie singla czy w pokoju młodzieżowym. Zestawy w wysokim połysku to propozycja nie tylko do nowoczesnego salonu, ale też do gabinetu,  który ma zaskakiwać odniesieniami do stylu glamour. Na stylistyczne eksperymenty warto pozwolić sobie także w przestrzeni kuchennej, która może być dostojna, nostalgiczna, romantyczna czy też industrialna, laboratoryjna, futurystyczna. Wszystko zależy od tego, czym dla nas osobiście jest dobry styl.

Previous ArticleNext Article