Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu dobrego stylu

Czym jest dobry styl? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo dobry styl wymyka się definicjom. Wiąże się raczej z pewnym wyczuciem formy, z umiejętnością żonglowania stylami, ale też z wrażliwością na kolor i kształt. Dobry styl to w pewnym sensie to, co odwieczne, czyli złoty środek estetyczny. Dotyczy to także postmodernistycznych aranżacji w duchu miszmasz, w których forma goni formę, a interpretacja mnożące się znaczenia. Gdzie znaleźć dobry styl i jak przełożyć go na konkretną realizację wnętrzarską?

Stylowe meble

Podstawą stylowej aranżacji są eleganckie meble. Znajdziemy je tutaj: gama-sklep.com.pl. Uświadamiając sobie, że dobry styl niejedno ma imię. Może być śmiałym odczytaniem dziewiętnastowiecznego wzornictwa lub rustykalnym czarem. To także geometryczny design przenoszący nas do przyszłości oraz romantyczne meble w angielskim stylu. Nowoczesne szafy, szafki, łóżka, stoły, krzesła – to stylistyczna różnorodność, dzięki której zrealizujemy indywidualne projekty wnętrzarskie. W naszym, dobrym stylu – jedynym i niepowtarzalnym. Trzymając się przy tym ogólnych (i niemalże katalogowych) wyznaczników dobrego stylu.

Jaki styl do danego wnętrza?

Istotne jest, żeby dopasować dany styl do konkretnego wnętrza i do naszych oczekiwań. Na przykład ciężkie nieco meble z litego drewna wspaniale podkreślą tradycyjny wymiar wielopokoleniowej jadalni. Zaś lekkie i jasne meble skandynawskie sprawdzą się w małym salonie singla czy w pokoju młodzieżowym. Zestawy w wysokim połysku to propozycja nie tylko do nowoczesnego salonu, ale też do gabinetu,  który ma zaskakiwać odniesieniami do stylu glamour. Na stylistyczne eksperymenty warto pozwolić sobie także w przestrzeni kuchennej, która może być dostojna, nostalgiczna, romantyczna czy też industrialna, laboratoryjna, futurystyczna. Wszystko zależy od tego, czym dla nas osobiście jest dobry styl.

Previous ArticleNext Article
cejamesstudios.com zobacz wiecje dayloans10doqd.com