Dom i Wnętrze

Jak aranżować tarasy przydomowe?

Przestrzeń przy domu to idealne miejsce na to, aby stworzyć tam wygodne miejsce do odpoczynku. Odpowiednio zaaranżowany taras stanie się ulubionym miejscem naszych bliskich i nas samych. Możemy na nim wypoczywać, urządzać wspólne śniadania czy po prostu pracować przy komputerze. Jakie elementy wystroju wybrać, aby faktycznie móc cieszyć się interesującym designem i wysokim komfortem?

Przydomowy taras: przede wszystkim meble!

Podstawą w aranżowania przestrzeni tarasowej są oczywiście meble i wszelkie do nich dodatki. Obecnie w sklepach topowych producentów znajdziemy meble technorattanowe, aluminiowe i wykonane z materiałów syntetycznych. Wszystkie one odznaczają się piękną estetyką, wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Każdy komplet tworzony jest z myślą o funkcjonalności i wygodzie użytkowników. W tym celu meble są odpowiednio profilowane. Projektanci dbają także o to, aby każdy fotel czy sofa dawały naszym plecom solidne podparcie. Sofy i krzesła możemy dodatkowo wyposażyć w wygodne poduszki, powleczone trwałymi tkaninami odpornymi na wnikanie brudu.

Pergola tarasowa czy parasol – co lepsze na przydomowy taras?

Koniec lata to idealny moment na to, aby zainwestować w zadaszenie tarasowe. Do wyboru mamy zasadniczo dwie opcje: pierwsza to pergola tarasowa. Lekka konstrukcja, której postawienie nie będzie wymagało zgody budowlanej, to strzał w dziesiątkę dla osób pragnących cieszyć się bliskością natury bez względu na pogodę. Baldachim pergoli tworzony jest z tkaniny technicznej – taka konstrukcję samodzielnie rozwijamy lub też jest ona rozwijania automatycznie. Druga możliwość to parasol – tarasy przydomowe ozdobione parasolem to dzisiaj codzienność. Parasole z nogą boczną czy centralną wyposażone są w baldachimy wykonane z odpornych na działanie promieni UV tkanin.

Previous ArticleNext Article