Ciekawe

Susz warzywny – rodzaje, zalety, przechowywanie

Przyrządzanie posiłków to nieodłączny element życia codziennego. Jeśli chcemy, żeby potrawy były smaczne i zdrowe, warto sięgać po wysokiej jakości produkty spożywcze, między innymi warzywa suszone. Są one niezwykle przydatne i funkcjonalne, dzięki czemu gotowanie stanie się o wiele łatwiejsze.

Rodzaje suszu warzywnego

Susz warzywny może być zrobiony z jednego produktu lub być mieszanką kilku rodzajów warzyw. Może to być zatem suszona marchew, pietruszka, seler, por, cebula, kapusta włoska, burak czerwony, pomidor lub papryka.
Dostępne są również specjalnie przygotowane mieszanki do konkretnego typu dań, na przykład do zupy. Zawierają one odpowiednio dobraną kompozycję składników, która podkreśli smak danej potrawy.
Susz doskonale pasuje do wielu różnych potraw. Starannie dobrane warzywa doskonale sprawdzą się jako baza do zupy, farsz do mięsa lub aromatyczny sos. Dzięki temu przygotowane dania zyskają wyjątkowy smak i zapach.

Suszone warzywa i ich zalety

Ponieważ susz warzywny dostępny jest bez względu na porę roku, to doskonały zamiennik świeżych produktów. Pozwoli to cieszyć się smakiem ulubionych warzyw, nawet wtedy, gdy nie są one dostępne lub korzystne cenowo.
To również najlepszy sposób na to, by usprawnić przygotowywanie posiłków. Dzięki gotowemu suszowi warzywnemu, czas przyrządzenia zupy czy sosu będzie o wiele krótszy. Nie trzeba marnować go na obieranie ani na krojenie warzyw.
Warzywa poddane procesowi suszenia bogate są w błonnik oraz składniki mineralne. Dzięki temu zachowują więcej wartości odżywczych, niż produkty mrożone. Są one zatem niezwykle korzystne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Sposoby przechowywania

Suszone warzywa można przechowywać znacznie dłużej niż świeże, co jest ich ogromnym atutem. Dodatkowo zajmują one o wiele mniej miejsca, dlatego jest to korzystny wybór dla osób, które nie mają przestronnych kuchni.
Zakupiony produkt można trzymać w oryginalnym opakowaniu lub przełożyć go do pojemnika, na przykład do szklanego słoika. Szczelne zamknięcie ochroni produkt przed niekorzystnymi czynnikami, takimi jak na przykład wilgoć.
Warto pamiętać o tym, że susz warzywny powinien być przechowywany w suchym miejscu, nie narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Najlepsze będą zamykane szafki lub szuflady, niezbyt blisko kuchenki.

Previous ArticleNext Article
hsmsapk.com dy-abroad.pl ptionua.com