Ciekawe

Fit desery na ochłodę

W upalne letnie dni lub na wakacjach w tropikach, delektując się piękną pogodą idealną sprawą jest popijanie lub podjadanie czegoś orzeźwiającego. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, bez konieczności łamania zasad diety, którą prowadzimy przez cały rok. W okresie kiedy jest dużo owoców, wybór mniej kalorycznych deserów jest bardzo różnorodny.

Sorbet – owocowe lody inaczej

Sorbety można kupić w każdym sklepie, gdzie znajduje się dział z lodami, a także w większości lodziarni. Od tradycyjnych lodów, różnią się bazą na której są wykonywane. Tradycyjne lody przyrządza się na bazie śmietanki, natomiast sorbety to taka „odchudzona” wersja lodów, ponieważ są na bazie wody. Konsystencja jest bardzo podobna do zwykłego loda, i na ogół proponowane są smaki owocowe.

Granita lodowa – prawie jak sorbet

Bardzo podobną propozycją na upalne dni jest granita lodowa, która różni się od sorbetu konsystencją. Mianowicie granita lodowa charakteryzuje się ziarnistą konsystencją. Deser ma postać dobrze pokruszonego smakowego lodu. Najczęściej stosowane syropy do granity to cytrynowy i pomarańczowy, ale używa się także innych smaków owocowych. Bardzo popularna jest też granita o smaku kawowym z różnego rodzaju dodatkami aromatyzującymi.

Sałatki owocowe – ogranicza tylko wyobraźnia

Sałatka owocowa, to nic innego jak mieszanka pokrojonych owoców, jakie tylko mamy do dyspozycji. Dla urozmaicenia można dodać jogurtu naturalnego albo podawać deser przyozdobiony jedynie listkami mięty lub bazylii, które fajnie podbiją orzeźwiający smak.

Lemoniady – nikt nie potrafi odmówić

Bardzo prosta sprawa woda niegazowana do której dodaje się aromatyczne owoce, zielony ogórek który posiada niezastąpiony odświeżający aromat, liście mięty lub gałązki rozmarynu. Całą mieszankę należy odstawić na kilka godzin, lub najlepiej na całą noc do lodówki. Dodać kilka kostek lodu i najlepszy na świecie odświeżający napój bez cukru jest gotowy.

Przekąski owocowe – słodkie a jednak zdrowe

Zarówno sorbety jak i syropy do granity, mogą być zupełnie pozbawione sacharozy czyli zwykłego cukru. Słodki smak można uzyskać dzięki fruktozie zawartej w owocach. Fruktoza jest cukrem prostym, dzięki czemu jest zdrowsza od tradycyjnego cukru. Jeśli deser nie zawiera dodatku słodkich owoców, można być posłodzony cukrem trzcinowym lub brzozowym, które są jak najbardziej wskazane przy każdego rodzaju diecie.

Previous ArticleNext Article