Ciekawe

Jak odchować malutkiego kociaka?

Znaczna część społeczeństwa posiada w swoim gospodarstwie domowym kota. Koty domowe żyją w zupełnie innym środowisku, niż koty wolno chodzące. Należy zwrócić uwagę na odmienność tych środowisk pod względem przystosowania do niebezpieczeństw, jak i intensywności doświadczeń, które przeżywają. Dlatego też opieka nad małym kotkiem domowym wymaga odpowiedniego podejścia, gdyż jego całe życie ograniczy się tylko do naszego mieszkania.

Co powinniśmy wiedzieć oraz w co powinniśmy się zaopatrzyć przed ugoszczeniem pupila w jego nowym świecie?

Aby zapewnić kociakowi jak najlepsze warunki w nowym miejscu, powinniśmy przed jego pojawieniem się w gronie nowych domowników zaopatrzyć się w rzeczy takie jak:

  • Kuweta wraz z zapasem żwirku (np. silikonowego)
  • Kontenerek do transportu kota w razie wizyty u weterynarza
  • Sucha oraz mokra karma wraz z miseczkami
  • Salaterka bądź głębszy pojemniczek na wodę lub też dedykowane mleko dla kota (zwierzę nie powinno spożywać mleka UHT). Mleko przystosowane do potrzeb kociąt znajdziesz na stronie https://kalinowa.pl/kategoria-produktu/karmy-diety-mleko/dla-kota-karmy-wszystkie/
  • Drapak
  • Zabawki np.: wędki z rybkami, dzwoniące kuleczki maskotki
  • Kocimiętka, która zachęca zwierzaka do zwrócenia uwagi na daną zabawkę (jeśli np. kot nie ma ochoty bawić się daną rzeczą)
  • Dużo zaangażowania w wychowywanie oraz otaczanie naszego kociaka miłością

Koty są indywidualistami, brojenie to ich pasja! Jak dać do zrozumienia, że robi źle?

Koty znane są ze swojej zadziorności. Jeśli myślisz, że nie będzie problemów z jego zachowaniem to musisz uzbroić się w masę cierpliwości i samokontroli, gdyż ukaranie zwierzaka za przewinienia powinno mieć charakter odciągnięcia od danej rzeczy lub czynności, aniżeli unoszenia na niego głosu bądź stosowania kar cielesnych. Te ostatnie są po prostu niedopuszczalne! Jeśli nasza pociecha jest zbyt energiczna umilmy jej czas zabawą. Kiedy zainteresowanie minie najczęściej odda się swemu ulubionemu zajęciu – spaniu.
Początki zawsze bywają trudne ale najważniejsze jest to, aby się nie załamywać ani nie poddawać, tylko stawić czoła wyzwaniu. Jesteśmy jego całym światem… Oczywiście zaraz po jedzeniu

Previous ArticleNext Article