Ciekawe

Separacja i rozwód – czym się różnią?

Rozpad małżeństwa to proces stopniowy, trwający nierzadko latami. Decyzja o rozwodzie jest w takim przypadku zazwyczaj kwestią formalną. Niewiele osób wie jednak, jakie możliwości daje nam polskie prawo. Czym różni się separacja od rozwodu?

Separacja – formalny rozpad związku bez prawnego rozwiązania małżeństwa

Separacja jest terminem nie nowym, jednak stosunkowo rzadko wykorzystywanym przez polskie pary małżeńskie. Separacja określa faktyczny rozpad pożycia małżeńskiego, jednak nie musi się ona wiązać z rozwiązaniem związku małżeńskiego. Separacja prawna w Polsce polega na uchyleniu wspólnoty małżeńskiej, jednak bez możliwości ponownego wstępowania w kolejne związki małżeńskie. Wg prawa i sądu separacja ma miejsce wtedy, kiedy następuje całkowity rozpad więzi fizycznej, psychicznej oraz gospodarczej pomiędzy małżonkami.

Rozwód – jak przeprowadzić go w sposób szybki i skuteczny?

Sprawy rozwodowe to plaga polskich sądów – szacuje się, że w roku 2018 już co trzecie małżeństwo wniosło o rozwód. Powody rozwodów są różne: od różnic światopoglądowych, poprzez niewierność, aż po przemoc w rodzinie. Czy pomoc adwokata jest konieczna podczas rozwodu? Wiele przydatnych informacji na ten temat znajdziemy na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje.

Pomoc adwokata może okazać się kluczowa, kiedy w grę wchodzi podział majątku czy przyznanie opieki nad małoletnimi dziećmi. Adwokat przede wszystkim będzie chciał poznać dokładną sytuację rodzinną – dzięki temu możliwa stanie się bezstronna i fachowa ocena. Kolejnym krokiem jest omówienie możliwości, jakie daje nam prawo. Poprzez zastosowanie konkretnych zasad i reguł możliwe stanie się osiągnięcie zamierzonych wcześniej korzyści. Obecność adwokata u naszego boku zapewni nam także spokój w czasie rozprawy sądowej i pozwoli poczuć się znacznie pewniej.

 

 

 

Previous ArticleNext Article
moralarte.com tanmeble.com.pl museum.com