Dom i Wnętrze

Samodzielna naprawa tapicerki skórzanej

Nie tylko pracą człowiek żyje, są jeszcze marzenia. Jakże przyjemnie jest spełnić jedno z nich – kupić swój upragniony, wymarzony samochód. Luksusowy, a jakże, z klimatyzacją, ze skórzaną tapicerką, na którego nie było nas kiedyś stać, a teraz kiedy ma już swoje lata – jest w naszym finansowym zasięgu. Marzenie często potrafią popsuć zniszczenia, które z natury rzeczy pojawiać się będą, np. przetarta tapicerka.

Czyszczenie i renowacja skórzanej tapicerki

Na rynku, w internecie, znajdziemy wiele firm zajmujących się przywracaniem świeżości, skórze samochodowej. Na pewno znajdziemy bez problemu firmę w naszym miejscu zamieszkania, w naszym regionie. Niestety takie usługi kosztują i czasem warto się rozejrzeć za używanymi częściami tapicerki, mogą być w lepszym stanie i kosztować znacznie mniej.
Dla takich usługodawców nie ma uszkodzeń, których nie da się naprawić. Pęknięcie, przetarcie, rozdarcie – to wszystko można doprowadzić do stanu pierwotnego. Czasem uszkodzenie wymaga wymiany części skóry, a czasem, np. w przypadku głębokiego wytarcia, da się takie miejsce wyszpachlować i uzupełnić ubytki.

Lakier do tapicerki skórzanej

Znacznie tańszą opcją jest lakierowanie skórzanej tapicerki, oczywiście jeśli jej stan na to pozwala, kiedy nie ma przetarć czy też pęknięć samej skóry. Wtedy elementy tapicerki możemy polakierować. Efekt jest piorunujący. Tapicerka poddana takiemu procesowi wygląda jak nowa, skóra otrzymuje drugie życie, a my możemy się cieszyć jej wyglądem przez długie lata.
Brzmi prosto, ale aby położyć ponownie kolor na skórę należy ją do tego odpowiednio przygotować. Usuwa się stary lakier, zeszlifowując go, następnie dokładnie się skórę myje. Kiedy usuniemy resztki farby, element skórzany odtłuszczamy i dopiero po takich zabiegach możemy ponownie nanieść na niego lakier do tapicerki skórzanej.

Zrób to sam

Dla majsterkowiczów czy po prostu osób, które same chciałyby włożyć trochę pracy w swój samochód, firmy produkujące środki do odnowy skóry przygotowały zestawy do renowacji elementów skórzanej tapicerki. Możemy naprawiać poważniejsze uszkodzenia, bądź uzupełniać brakujące elementy farby np. na fotelu samochodowym.
Mamy całą gamę środków myjących np. środek myjących i czyszczących. Mamy preparaty odtłuszczające np. benzyny, ułatwiające przyczepność środków renowacyjnych. Są dostępne farby tonujące, kiedy nie musimy lakierować całego elementu i oczywiście mamy całą gamę lakierów do tapicerki skórzanej, aby odnowić całe skórzane wnętrze. Lakierowanie skórzanej tapicerki samemu może być przyjemnością, do tego niedrogą przyjemnością, szczególnie kiedy ujrzymy końcowy efekt naszej pracy.
Profesjonalny lakier do skóry znaleźć można w ofercie sklepu Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article
kasa.com.pl zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/