Dom i Wnętrze

Aranżacja niewielkiego ogrodu z miejscem do siedzenia

Przesiadywanie w ogrodzie to doskonała okazja do zorganizowania grilla, poczytania książki, aktywnego wypoczynku podczas gry w piłkę z dziećmi. Posiadanie nawet niewielkiego skrawka ziemi to świetna okazja do jego aranżacji oraz sprawienia, aby nasz dom prezentował się jeszcze lepiej. Jak tego dokonać?
Podstawą jest odpowiednie planowanie. Warto zastanowić się, jaką rolę odgrywa dla nas ogród. Czy ma to być miejsce wyłącznie do sadzenia kwiatów? A może zależy nam na przestrzeni zabaw dla dzieci, a więc ogródku wysianego trawą idealną do gier i zabaw? Niektórzy marzą o tym, aby ogródek dawał możliwość grillowania – ustawienia w nim mebli ogrodowych i stołu. Każda z tych opcji jest niewątpliwie kusząca. Ustalając nasze priorytety możemy zacząć planować! Wymierzmy ogród i sprawdźmy, ile miejsca mamy do dyspozycji. Po mierzeniu zastanówmy się, gdzie chcielibyśmy umieścić konkretne elementy. Najpowszechniejszą metoda w przypadku niewielkich ogrodów w domach szeregowych jest zastosowanie trawy oraz wysianie kwiatów wzdłuż ogrodzenia. Warto również stworzyć niewielki skalniak. Wybierajmy kwiaty nie wymagające dużego zaangażowania z naszej strony – mogą być to rośliny cebulowe, byliny.

Meble ogrodowe

Tuż przy wejściu do ogrodu możemy urządzić niewielki kącik do przesiadywania. Warto zadbać o to, aby ziemia w tym miejscu była wybrukowana kostką i aby grunt został odpowiednio utwardzony. Dopiero wtedy możemy zastanowić się nad ustawieniem wybranych przez nas mebli. Jakie modele wybrać?W przypadku niewielkiej powierzchni zasadne będzie użycie mebli z technorattanu – są lekkie, można przestawiać je bez większych trudności. Technorattan nie będzie sprawiał też problemów w czyszczeniu. Alternatywą może być zastosowanie mebli wykonanych z aluminium, jednak są one cięższe i optycznie mogą obciążyć niewielki ogródek.
O meblach do ogrodu czytaj więcej na gardenspace.pl.

Previous ArticleNext Article
est.pl https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/