Dom i Wnętrze

Projektowanie wnętrz o niewielkich rozmiarach

Niewielkie pomieszczenia w mieszkaniach blokowych nie są niczym zaskakującym. Architekci, starając się połączyć zarówno funkcjonalność, jak i wygodę, wybierają tego typu pomieszczenia kosztem jednego dużego. Takie rozmieszczenie pokojów sprawia, iż możliwe jest urządzenie jednej sypialni więcej. Niewielkie pomieszczenia mogą jednak okazać się problematyczne dla nabywców – zazwyczaj nie mają oni wiedzy dotyczącej gospodarowaniem i urządzaniem pomieszczeń o niewielkim metrażu.
Co powinno posiadać pomieszczenie w mieszkaniu o niewielkim metrażu? Z pewnością architekci powinni zadbać o to, aby pokój posiadał dostęp do naturalnego światła. Z tym zagadnieniem nie ma zazwyczaj poważnych problemów. Architekci nie mogą zapomnieć również o rozmieszczeniu gniazdek elektrycznych, zarówno na ścianach, jak i na suficie.

Urządzanie niewielkiego pokoju

Podczas kompletowania mebli i gadżetów do niewielkiego pomieszczenia konieczne jest przemyślenie, dla kogo ma być przeznaczony pokój oraz jaka ma być jego funkcjonalność. W przypadku pokoju dla osoby młodej (dziecka, nastolatka) konieczne jest zaopatrzenie pomieszczenia w łóżko oraz kilka szaf lub komodę. Ich rozmieszczenie może okazać kluczowe! Poszukując łóżka, warto zastanowić się na jednoosobowym egzemplarzem. Wiele firm, dla jeszcze większej oszczędności miejsca, oferuje modele łóżek wysuwane ze specjalnych szaf, które mogą pełnić rolę również jako przechowalnia.
Poszukując inspiracji dla projektowania wnętrz nietypowych i niewielkich warto zerknąć do internetu. Krąży po nim wiele fotografii projektów i gotowych, urządzonych pomieszczeń, które z pewnością mogą służyć jako inspiracja.

Jak optycznie powiększyć niewielkie wnętrze?

Z pewnością zasadne może okazać się wykorzystanie jasnych, odbijających światło kolorów. Na polskim rynku dostępne są farby zawierające opalizujące opiłki. Zastosowanie farby o jasnym kolorze z pewnością pozwoli na optyczne powiększenie wnętrza. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie mebli o gładkich powierzchniach. Wiele firm meblarskich oferuje również meble o błyszczącej powierzchni, które też będą skutecznie odbijać światło.
Wieczorami pomieszczenie warto odpowiednio oświetlić – chociażby przez zastosowanie lamp punktowych. Doskonałe okażą się lampy halogenowe, umieszczone w różnych punktach pokoju.
Dowiedz się więcej na masaarchitekci.pl i znajdź projekt domu marzeń.

Previous ArticleNext Article
https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://beesafe.pl/porady/czechy-samochodem/ zobacz wiecej