Ciekawe

Praca pielęgniarki w Niemczech

Sytuacja polskich pielęgniarek nierzadko określana jest jako tragiczna. Pielęgniarki zarabiają pensje porównywalne do najniższej pensji krajowej, ich praca jest niedoceniana, dodatkowo wymaga się od nich stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Nic dziwnego, że coraz więcej młodych pielęgniarek szuka zatrudnienia poza granicami naszego kraju. W Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii ich praca jest niezbędna i odpowiednio opłacana.

Co oferują Niemcy dla polskich pielęgniarek?

Polska pielęgniarka może liczyć na liczne benefity związane ze zmianą miejsca zamieszkania i pracy. Przede wszystkim pracodawca zapewnia możliwość uczestniczenia w bezpłatnych kursach językowych, które pozwolą lepiej przygotować się do pracy w obcym kraju. Kolejnym udogodnieniem jest pomoc przy znalezieniu mieszkania oraz przy dopełnianiu wszelkich formalności prawnych. Jak oceniane są polskie pielęgniarki w niemieckich szpitalach, przychodniach i domach opieki? Przede wszystkim jako doskonałe profesjonalistki i osoby o wysokim współczynniku empatii do pacjenta – to niezwykle pomocne w tej pracy.
Szukając zatrudnienia w Niemczech warto też zastanowić się nad wizytami w Polsce: u rodziny przyjaciół. Pomogą w tym szybkie i komfortowe busy. Sprawdź nasza ofertę i proponowane ceny: busy Niemcy.

Previous ArticleNext Article