Motoryzacja

Wyposażenie turystyczne w samochodzie

Podczas planowania podróży samochodem, np. na wakacje czy też ferie, konieczne jest zaopatrzenie się w zestaw przedmiotów, które z pewnością mogą okazać się przydatne podczas nieoczekiwanego biwaku czy wszelkich problemów z samochodem.
Poza klasycznym, obowiązkowym wyposażeniem samochodu (apteczka, kamizelka odblaskowa, trójkąt odblaskowy, gaśnica proszkowa), warto w swoim samochodzie posiadać również inne przedmioty. Jakie?

Ostre narzędzia

Narzędziem, które w każdym samochodzie powinno się znaleźć jest nóż turystyczny lub myśliwski. Takie narzędzie sprawdzi się w praktycznie każdej, awaryjnej sytuacji. Niezwykle ważne jest, aby posiadał pokrowiec. Warto w samochodzie wozić także niewielką, irchową ściereczkę – po wykonanym zadaniu naprawy nóż warto wyczyścić, aby nie wdała się rdza. Wiele pań obawia się o swoje bezpieczeństwo – w schowku może znajdować się małe opakowanie gazu łzawiącego.

Grill za miastem

Wśród innych, podręcznych przedmiotów, które warto mieć w samochodzie wymienić możemy kuchenki turystyczne, butle na gaz, podpałki a nawet… niewielki, przenośny grill!

W czasie zimy

Każdy właściciel samochodu wie, jakim utrudnieniem jest śnieg – może on skutecznie unieruchomić samochód na domowym podjeździe! Aby wybrnąć z tego problemu, warto mieć ze sobą niewielką, składaną saperkę wykonaną z trwałych i lekkich materiałów.
Czytaj więcej: eport2000.pl.

Previous ArticleNext Article