Zdrowie i Uroda

Podstawowe informacje o depilacji

Od wielu już lat wśród kobiet panuje moda na usuwanie zbędnego owłosienia na ciele. Dawniej gładkie, wydepilowane ciało było wyznacznikiem elegancji i wysokiego statusu społecznego, dziś nikt już nie wyobraża sobie wyjść do pracy czy klubu bez usunięcia owłosienia. Czym dokładnie jest depilacja i jakie są jej rodzaje?

Co to jest?

Depilacja to po prostu usuwanie zbędnego owłosienia ciała. Może obejmować poszczególne strefy ciała oraz twarzy, a wykonywana jest przy pomocy specjalnych kosmetyków oraz, w zależności od metody depilacji, przy użyciu odpowiednich do tego narzędzi.
Istnieje wiele metod depilacji ciała. Jedne z nich możemy przeprowadzić samodzielnie w domu, inne – jak na przykład depilacja laserowa – są zbyt skomplikowane i wymagają użycia specjalistycznego sprzętu.
Dzięki takiej ilości metod i ich łatwej dostępności każda kobieta może dostosować odpowiednią dla siebie metodę.

Metody depilacji w domu

Metod tych jest stosunkowo dużo i są to:
– golenie przy pomocy pianki lub żelu do golenia oraz maszynki jednorazowej lub maszynki wielokrotnego użytku z wymiennymi ostrzami. Jest to metoda bardzo popularna i tania, jednak może podrażniać skórę. Łatwo też zaciąć się w pośpiechu,
– depilacja woskiem – jedna z łatwiejszych do wykonania, polega na nałożeniu specjalnego, gorącego wosku na miejsce, które chcemy wydepilować a następnie na przyłożeniu na nie kawałka materiału lub papieru. Następnie materiał należy mocno docisnąć, chwilę odczekać i usunąć, wykonując jedno zdecydowane pociągnięcie. Jak łatwo się domyśleć, depilacja woskiem jest zabiegiem dość bolesnym, ale też bardzo skutecznym, gdyż usuwa włosy razem z cebulkami,
– depilator elektryczny – to małe urządzenie, wyposażone w specjalny system chwytania i wyrywania włosków razem z cebulką, podobnie jak ma to miejsce w przypadku depilacji woskiem,
– kremy do golenia – powodują one, że włosy stają się kruche i łamliwe. Wystarczy krem nanieść na skórę, odczekać określoną ilość czasu i zebrać przy pomocy szpatułki. Mimo iż jest to metoda tania i prosta, nie nadaje się dla kobiet o skórze wrażliwej, czy dotkniętej schorzeniami ze względu na szkodliwość substancji zawartych w kremie.

Metody wykonywane w salonie kosmetycznym

Do metod wykonywanych w salonie kosmetycznym zaliczymy przede wszystkim depilację laserową, która polega na wypaleniu włosa wraz z cebulką przy pomocy wiązki lasera.
W salonie wykonamy także depilację woskiem, z użyciem specjalnie opracowanych, delikatnych wosków. Zminimalizuje to możliwość wystąpienia podrażnień, a odpowiednio dobrana temperatura wosku zapewni wysoką skuteczność depilacji i zniweluje ból jej towarzyszący.
Depilacja woskiem i laserowa mają podobną skuteczność, choć depilacja woskiem ma znacznie krótszą listę przeciwwskazań.

Podsumowując

Każda kobieta ma inne potrzeby i inną skórę. Jedna woli depilować swoją skórę w zaciszu domowym, druga woli zostawić tę czynność wykwalifikowanej kosmetyczce. Na szczęście bogaty wybór metod usuwania owłosienia zapewnia, że każda z nich znajdzie metodę idealną dla siebie.
Profesjonalna depilacja woskiem dostępna jest w Medica Spa Warszawa

Previous ArticleNext Article