Ciekawe

Pakowanie prezentów – zrób to z głową!

Dawanie prezentów to niezwykle miły zwyczaj – najczęściej obdarowujemy naszych bliskich, współpracowników, rodzinę. Prezenty najczęściej dajemy z okazji urodzin, imienin, ślubów, ważnych uroczystości. Tak naprawdę jednak najważniejszy jest miły gest i pamięć. Jeśli jednak chcemy wywrzeć odpowiednie wrażenie koniecznie pamiętajmy, aby nie tylko sam prezent był trafiony. Zadbajmy o opakowanie i sprawmy, aby było ono eleganckie i piękne. Jak to zrobić?

Pakujemy samodzielnie!

Prezent możemy zapakować samodzielnie lub też wykorzystać torebki okolicznościowe – każdy ze sposobów ma swoje zalety. W przypadku samodzielnego pakowania prezentów z pewnością musimy przeznaczyć na to nieco czasu. Potrzebne będą również artykuły, takie jak: papier ozdobny, wstążki, klej z brokatem i wszystko, co chcielibyśmy zamieścić na prezencie w formie stroika. Najpopularniejszymi elementami będą suszone kwiaty, gałązki drzew, kępki mchu, suszone laski cynamonu czy anyżu, dodatki takie jak np. plastikowe biedronki (większość tych artykułów znajdziemy w kwiaciarniach). Aby umocować wszystkie elementu na stałe do papieru ozdobnego oraz do siebie nawzajem najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kleju na gorąco. Dość szybko on zasycha, dodatkowo tworzy przezroczystą strukturę, która nie zmniejsza estetyki pakunku.
Prezenty pakowane samodzielnie z pewnością dodatkowo ucieszą osoby obdarowywane – widać po nich, że włożyliśmy również trud w samodzielne pakowanie.

A może ozdobna torebka?

W przypadku toreb ozdobnych sprawa jest nieco prostsza – wystarczy wybrać odpowiedni wzór i rozmiar torebki i włożyć do jej wnętrza prezent. Producenci nie ułatwiają jednak tego zadania, gdyż co sezon oferują oni nowe wzory torebek, ciekawe faktury papieru. Wśród nich znajdziemy torebki imieninowe, torby związane ze świętami Bożego Narodzenia i wiele innych.

Previous ArticleNext Article
https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ zobacz