Dom i Wnętrze

Oferta mebli rattanowych

Meble z rattanu po raz pierwszy pojawiły się w sklepach w okresie wielkiej transformacji w Polsce. Wtedy to wykorzystywane były nie tylko na świeżym powietrzu, ale również w domach. Dzisiaj raczej we wnętrzach się ich nie spotka, ale na ogrodach i tarasach – jak najbardziej.

Meble rattanowe na przestrzeni czasu

Na pewien czas zniknęły one ze sklepów, ponieważ plastik okazał się zdecydowanie tańszym wyborem. Poza tym, upływający czas pokazał, że rattan nie jest jeszcze tak trwały, aby długo mógł znajdować się na świeżym powietrzu. Nikt jednak nie skreślił rattanu (nie można mylić go z plastikiem!) na zawsze. Okazało się, że trwały intensywne badania nad poprawą jakości, czego efektem są współczesne meble rattanowe, wykazujące się obecnie długą żywotnością, a do tego niepowtarzalnym designem. Dowodem na to są chociażby komplety, które dostępne są m.in. na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok. Jak zresztą widać, takie zestawy można nawet zakupić w komplecie z wygodnymi poduszkami. 

Zalety mebli rattanowych

Warto czy nie? Odpowiedzią na to mogą być zalety tego typu mebli. Otóż, rattan to materiał elastyczny, dzięki czemu człowiek otrzymuje meble w dowolnym kształcie. Kształtowanie wcale nie zmienia ich wytrzymałości, określana w latach. Do tego, są one w stanie przez długi czas zachować swój pierwotny kolor – nawet, jeżeli poddawane są one intensywnemu promieniowaniu słonecznemu. Warto również nadmienić, że są one niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego tym bardziej można pomyśleć o ich zakupie. 

 

Previous ArticleNext Article
den.com.pl https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ dayloans10doqd.com