Turystyka

Kebab najbardziej znane jedzenie z Turcji

Każdy chyba wie, że kebab jest jedną z najbardziej znanych tureckich potraw. W niektórych przypadkach wydawać się może, że jest to nasze rodzime jedzenie. Kebab jest niezwykle często jedzony w Polsce. Nic w tym dziwnego, gdyż miejsca, w których można go zjeść są na każdym kroku. Jest tani, smaczny i pożywny, więc cieszy się powodzeniem wszystkich.

Trzeba pamiętać o tym, iż potrawa, którą my nazywamy kebabem, może nie znaleźć uznania wśród rodowitych Turków. Oni w swoim kebabie nie mają ani surówek, ani nawet sosu czosnkowego. Będąc na wakacjach w miejscowości, która nie jest stricte turystyczną, możemy się spotkać z niezrozumieniem, kiedy będziemy chcieli sos czosnkowy. Takich miejsc jest niewiele i na wakacjach w Turcji, znajdziemy bez problemu dobrze nam znany kebab. Warto jednak spróbować oryginalnego.

Oryginalny kebab z Turcji

Taki prawdziwy kebab w Tureckiej restauracji najczęściej zrobiony jest z jagnięciny i baraniny. Dla wszystkich miłośników tego mięsa jest to doskonała wiadomość. To jest naprawdę pyszne. Ci, którzy wolą mięso drobiowe lub wołowe, bez trudu znajdą też coś dla siebie. Przy czym uwaga! Kebab w Turcji nie jest przygotowywany z mięsa mielonego. Do jego przygotowania używa się płatów mięsa, które jest bardzo często opiekane nad ogniem.

Prawdziwy kebab turecki charakteryzuje się tym, że mięso opiekane jest na obracającym się rożnie, nad opalanym drewnem paleniskiem. Upieczone mięso jagnięce jest obcinane tak jak u nas. Później podawane jest na talerzu lub w specjalnych chlebach. Klasycznym dodatkiem jest zielona pietruszka i cebula. Surowa cebula, która doskonale uzupełnia całość. Jako napój Turcy wybierają ayran i warto go spróbować. Zwłaszcza, że jest już dostępny w sklepach w Polsce. Taki prawdziwy kebab turecki, jaki opisano powyżej, zwany jest Doner Kebab. I jest niezwykle popularny.

Kebab w różnych odsłonach.

Doner Kebab to nie jedyny dostępny w Turcji kebab. Ich rodzajów jest tutaj naprawdę sporo. I nie zawsze mięso opiekane jest na pionowym ruszcie. Czasem mięso na kebab jest grillowane. Jeżeli chodzi o inne rodzaje kebabów to warto wspomnieć o:

  • Adana Kebab – robiony z baraniny.
  • Iskender kebab – skrawki mięsa jak na tureckie warunki bardzo łagodny.
  • Durum Kebab oraz SIS Kebab – kebaby w formie szaszłyków.

To tylko wybrane rodzaje kebabu, jakie można znaleźć w Turcji. Jest ich znacznie, ale to znacznie więcej. Dlatego będąc w Turcji na wakacjach warto bliżej poznać lokalną kuchnię i samemu wyrobić sobie opinie o poszczególnych rodzajach. To bardzo miłe, wakacyjne zajęcie. Wszak wszyscy jeść lubimy.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ulga-rehabilitacyjna-na-samochod/ opensource.com zobacz wiecej