Dom i Wnętrze

Kiedy dzieci są w ogrodzie

Ogród może być wspaniałym miejscem pracy i wypoczynku dla dorosłych i dla dzieci. Wystarczy tylko zadbać o bezpieczeństwo i wygodę. Każdą wolną chwilę możemy wówczas spędzać w ogrodzie. Jeśli brakuje nam czasu na wycieczkę rowerową lub wizytę na placu zabaw, wyjdźmy z dziećmi chociaż na ogród. Zróbmy tam coś razem, bo tylko to się tak naprawdę liczy. Wyjdźmy z wirtualnego świata do prawdziwej rzeczywistości.

Zadbajmy o dobre meble

Doskonałym pomysłem do ogrodu, w którym są dzieci, będą zestawy mebli ogrodowych z technorattanu. Przede wszytki są one bardzo wygodne. Sprawią, że nasze dzieci z ochotą zjedzą na dworze podwieczorek albo odrobią z nami lekcje. Być może uda nam się nakłonić je do przeczytania książki. Albo to my im poczytamy, kiedy cała rodzina zbierze się na tarasie i usiądzie w wygodnych fotelach.
Meble technorattanowe są bardzo praktyczne. Nie brudzą się szczególnie. Nie ulegają zniszczeniu zbyt łatwo. To bardzo ważne, bo przecież korzystają z nich pomysłowe dzieciaki, które lubią eksperymentować ze wszystkim. Poszewki z poduszek siedziskowych i oparciowych można łatwo zdjąć i wyprać. Nie musimy więc przejmować się plamami z farb, soków czy farb użytych przez malucha do malowania kolejnego dzieła sztuki.

Zadbajmy o atrakcje

Kiedy dzieci są w ogrodzie, zadbajmy o atrakcje, które wyciągną je z domu, sprzed telewizora czy tabletu. Niech korzystają ze świeżego powietrza. Stwórzmy im miejsce do aktywności fizycznej. Dla maluchów powieśmy huśtawkę. Zbudujmy nawet najprostszą piaskownicę albo kupmy gotowy model. Do tego trampolina, odpowiednia dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, i może zjeżdżalnia. Ogrodowy plac zabaw mamy gotowy.

Zróbmy dziecku miejsce

Podarujmy dziecku trochę jego własnej przestrzeni, w której będzie czuło się wyjątkowo. Może to być namiot rozłożony na trawniku albo mały domek, w którym dziecko urządzi się po swojemu.

Previous ArticleNext Article