Dom i Wnętrze

Najpopularniejsze style ogrodowe

Aranżacja idealnego ogrodu wymaga przemyślanej i spójnej koncepcji. Posadzenie przypadkowych kwiatów, zasadzenie drzewek owocowych i stworzenie kilku rabat być może zapełni przydomową przestrzeń, ale na pewno nie zapewni Ci zachwycającego efektu. Postępowanie według wytycznych charakteryzujących poszczególne style jest kluczem do wykreowania spójnej i pięknej przestrzeni, odzwierciedlającej indywidualny gust. Poznaj najpopularniejsze z obowiązujących trendów.

Ogród japoński

Ogrody w orientalnym stylu stają się coraz popularniejsze na rodzimym podwórku. Niech nie przeraża Cię pozorne skomplikowana forma ogrodów japońskich. Wystarczy trzymać się kilku jasno określonych zasad, aby cieszyć się oryginalną przestrzenią. Jakich? Przede wszystkim, ogrody japońskie dążą do osiągnięcia harmonii z naturą. Symetryczne, misterne kompozycje ustępują miejsca prostocie, elegancji i estetycznej powściągliwości. Główną rolę, oprócz dominującej zieleni, odrywają naturalne materiały, takie jak woda i kamienie symbolizujące góry. Najczęściej wykorzystywanymi gatunkami są magnolie, azalie, peonie oraz oczywiście wiśnie.

Ogród skandynawski

Skandynawska filozofia szycia szturmem opanowała niemal wszystkie przestrzenie naszego życia. W architekturze, również ogrodowej, nie mogło być inaczej. Ogrody rodem z chłodnej północy maksymalnie wykorzystują naturalne materiały, wśród których króluje jasne drewno. Urządzaniu takiej przestrzeni powinna przyświecać idea dążenia do prostoty i naturalności. Ogród skandynawski ma być przede wszystkim użytecznym miejscem służącym domownikom i zapraszanym gościom. Drewno, powierzchnie z dekoracyjnego, jasnego żwiru, niewymagające rośliny, takie jak sosny i świerki doskonale uzupełnią meble ogrodowe z technorattanu w minimalistycznych kształtach.
 

Previous ArticleNext Article
https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ https://beesafe.pl/porady/adac/ zobacz