Dom i Wnętrze

Odwierty studni głębinowych na działkach

Studnie głębinowe stają się coraz bardziej popularne. Ma to swoje uzasadnienie. Odpowiedzialny działkowiec nie pozwoli sobie na awarie kanalizacyjne. Nie ma nic bardziej denerwującego niż moment, gdy ogród skąpany w upale potrzebuje wody, a z kranu nie wychodzi choćby jedna kropla.

Wykonanie studni głębinowej

Odwierty studni głębinowych wykonują profesjonalne firmy. Dotarcie do wód gruntowych i zdatnych do picia jest możliwe za pośrednictwem specjalnej wiertnicy. Studnia głębinowa musi być wyposażona w dwie rury: filtracyjną i osłonową. Przed wykonaniem jakiegokolwiek odwiertu konieczne jest przeprowadzenie badań geologicznych. Dzięki nim uda się dokładnie określić, gdzie znajdują się wody gruntowe.
Od tego, jak głęboko trzeba będzie wiercić, zależy cena wybudowania studni głębinowej. Niekiedy sam odwiert nie wystarczy. Pod niektórymi posesjami znajdują się wyłącznie źródła wody niezdatnej do picia – w takim wypadku trzeba będzie zainstalować dodatkowe filtry uzdatniające.
Firmy wykonujące odwierty studni głębinowych instalują także pompy pozwalające na wydobycie wody na zewnątrz. Coraz częściej odchodzi się od pomp tradycyjnych, ręcznych. O wiele bardziej komfortowe są pompy elektryczne.

Firma na Śląsku

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy DrillPol – działają na terenie Śląska i okolic. Zapewniają kompleksowe wybudowanie studni głębinowej, włącznie z załatwieniem formalności.

Previous ArticleNext Article