Dom i Wnętrze

Czy warto odchodzić od utartych schematów w temacie budowy domu?

Na budowę domu w Polsce decyduje się coraz więcej naszych rodaków. Wynika to z ich przekonania o możliwości powiększenia przestrzeni życiowej, chęci posiadania ogrodu. Wiele osób podkreśla również, że ważne jest dla nich życie poza ścisłym centrum miasta, korzystanie z bliskości zieleni, czystsze powietrze. Z pewnością są to argumenty, do których nie trzeba nikogo przekonywać. Czy jednak skazani jesteśmy na wieloletnią budowę domu murowanego? Zdecydowanie nie!

Domy drewniane – poznaj ich zalety!

Jedną z ciekawszych opcji dla osób poszukujących alternatywy dla domów murowanych są domy szkieletowe. Technologia budowy takich domów przywędrowała do Polski wiele lat temu ze Skandynawii i Kanady, jednak początkowo niewielu było specjalistów, którzy faktycznie byli w stanie zbudować taki dom zgodnie z wytycznymi stosowanymi za granicą. Obecnie technologia budownictwa poszła znacznie do przodu, a w Polsce znajdziemy wiele wartych uwagi firm oferujących nam zbudowanie takiego domu. Dom drewniany szkieletowy zaskoczy nam nie tylko swoją ceną, ale również czasem, w którym zostanie wzniesiony. Koszt wybudowania takiego domu szacuje się na 30-35% niższy niż w przypadku domu murowanego o tej samej powierzchni. Kwestia czasu budowy uzależniona jest od tego, czy dom ma zostać oddany w stanie surowym (2-4 miesięcy) czy deweloperskim (4-6 miesięcy). Szybkość budowy domu wynika z faktu, że głównym materiałem budulcowym jest drewno. Jedyny elementem murowanym są fundamenty. W związku z tym budowę domu można rozpocząć praktycznie w każdej porze roku.

Czy dom drewniany zapewni nam komfort?

Wiele osób obawia się, że dom drewniany nie zapewni odpowiedniej izolacji cieplnej mieszkańcom. Nie musimy się jednak martwić na zapas – technologia domów drewnianych zakłada wiele warstw izolacyjnych, które nie tylko wspomagają utrzymanie ciepła, ale i izolowanie przed chłodem z zewnątrz. Przy dłuższym użytkowaniu domu drewnianego szybko okaże się, jak znacząco zmniejszyły się nasze rachunki za ogrzewanie.
 
 

Previous ArticleNext Article
nedcd.org https://beesafe.pl/porady/podatek-od-sprzedazy-samochodu/ olutions.com.pl