Dom i Wnętrze

Nowoczesna kuchnia o niewielkim metrażu

Stworzenie funkcjonalnej i wygodnej kuchni jest priorytetem w każdym domu czy mieszkaniu. Architekci i dekoratorzy proponują nam wiele interesujących rozwiązań, które możemy obejrzeć w magazynach wnętrzarskich czy też na portalach internetowych. Co w sytuacji, kiedy do dyspozycji mamy niewielkie pomieszczenie kuchenne? Mała kuchnia da się urządzić nowocześnie!

Meble tworzone na zamówienie

Podstawą są oczywiście meble kuchenne – w przypadku niewielkich kuchni są one zazwyczaj tworzone na zamówienie. Wielu producentów udostępnia specjalistyczne kreatory internetowe, w których wystarczy podać wymiary kuchni i możemy samodzielnie zacząć projektowanie wnętrza. Wielu kupujących woli jednak samodzielnie zobaczyć konkretne materiały wykorzystywane do tworzenia mebli kuchennych. Ważne jest to, aby deski meblowe były zabezpieczone przed działaniem pary wodnej, wnikaniem brudu. Wierzch mebli kuchennych zazwyczaj jest pokryty laminatem – ich szeroki wybór sprawia, że bez trudu znajdziemy ciekawy kolor i fakturę.
W kuchni zadbajmy również o dobre oświetlenie – w kuchni oświetlenie powinno znaleźć się nad blatem kuchennym, na suficie. Niewielkie kuchnie oświetlajmy żarówkami o chłodnej barwie – ciepłe kolory będą optycznie zmniejszać pomieszczenie.

Miejsce do siedzenia, blat roboczy

Niewielka ilość miejsca w kuchni nie musi być powodem do rezygnowania ze stołu i krzeseł. Możemy połączyć dwa w jednym: miejsce do spożywania posiłków oraz blat roboczy. Wystarczy wykorzystać masywny blat dębowy i dostawić do niego hokery barowe. Taki blat zazwyczaj jest ustawiony znacznie wyżej niż klasyczny stół, dlatego wybierając hokery szukajmy modeli z oparciami oraz z podpórką dla naszych stóp. Wiele z dostępnych hokerów posiada również tapicerowane siedzisko. Zwracajmy uwagę na jakość tapicerki!

Previous ArticleNext Article
https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ live url zobacz