Zdrowie i Uroda

Najpopularniejsze ćwiczenia na brzuch

Myślisz „ćwiczenia na brzuch”, mówisz „brzuszki”? Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo się mylisz! Wbrew pozorom popularne brzuszki zaledwie w niewielkim stopniu wpływają na spalanie tłuszczu i powstawanie sześciopaku. Istnieje cały szereg znacznie bardziej efektywnych ćwiczeń. Oto te, które są naszym zdaniem najpopularniejsze i najbardziej skuteczne…

Wykroki w podporze

Przyjmij pozycję jak do pompki. Tułów ustaw w jednej linii z biodrami, po czym dostaw lewą nogę do lewej dłoni, utrzymując tułów i biodra w jednej linii. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie zrób to samo z lewą nogą. Wszystko powtórz kilka razy w 2-3 seriach.

Brzuszki z rowerkiem

Połóż się na plecach z rękami założonymi za głowę. Wykonując rowerek (przypominający ruchy przy pedałowaniu podczas jazdy rowerem), zbliżaj lewe kolano do prawego łokcia oraz prawe kolano do lewego łokcia. Pamiętaj o ciągłym napięciu brzucha i o uniesionym tułowiu.

Sprężyna

Połóż się na plecach z rękoma wyciągniętymi wzdłuż ciała. Nogi unieś prostopadle do podłoża. Unieś biodra do góry razem z nogami, nie odrywając przy tym dłoni od podłoża. Wykonuj sprężynujący ruch nogami w górę i w dół.

Crunch

Leżąc na plecach, unieś nogi do góry z kolanami ugiętymi pod kątem prostym. Spleć ze sobą stopy, dłonie umieść za głową. Podciągnij tułów do góry do momentu uniesienia barków, tak żeby odcinek lędźwiowy nie odrywał się od ziemi.

Deska

Deska, zwana inaczej plankiem, to ćwiczenie wzmacniające nie tylko brzuch, dlatego warto włączyć ją na stałe do programu treningowego. Przyjmij pozycję jak do klasycznej pompki, rozstaw ręce na szerokości ramion, a stopy na szerokości barków, wciągnij brzuch i wyprostuj plecy. Na samym starcie przygody z deską wytrzymaj w tej pozycji około 30 sekund, wykonując po 3 serie, ćwicząc ją 3 razy w tygodniu. Następnie należy stopniowo wydłużać czas przebywania w tej pozycji o mniej więcej 15 sekund, co wzmocni postawę całego ciała, nie tylko brzucha.

Siad narciarski

Stań ok. 0,5 m od ściany w naturalnym rozkroku. Przechyl się tak, aby oprzeć się plecami o ścianę. Przesuń się w dół ściany. Uginając kolana w głębokim przysiadzie, trzymaj tę pozycję przez 50-60 sekund. Pamiętaj, aby kolana nie wychodziły za linię palców stóp. Wróć do pozycji wyjściowej i kontynuuj wg zaplanowanej przez Ciebie liczby powtórzeń.

Wykroki z hantlami trzymanymi nad głową

Chwyć dwie hantelki i stań z jedną nogą wysuniętą do przodu o 50 cm w stosunku do drugiej. Wypchnij ciężarki nad głowę i napnij mięśnie brzucha. Obniż pozycję, uginając oba kolana tak, aby tylne dotykało podłoża, a przednie pozostawało zgięte pod kątem 90 stopni. Pamiętaj o ciągłym napięciu mięśni. Utrzymując ręce w górze, powróć do pozycji wyjściowej. Po kilku powtórzeniach, zrób to samo z drugą nogą wysuniętą do przodu. Tutaj znajdziesz więcej ćwiczeń na brzuch.
Smukły i płaski brzuch to jeden z najważniejszych atrybutów piękna. Niestety, nie ma nic za darmo, a szczupła sylwetka to często wynik ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Na pewno z powyższymi ćwiczeniami osiągnięcie spektakularnych rezultatów będzie jednak znacznie łatwiejsze.

Previous ArticleNext Article
Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/