Zdrowie i Uroda

Liposukcja ultradźwiękowa – sylwetka jak wyrzeźbiona

Liposukcja ultradźwiękowa to jedno z najbardziej doskonałych osiągnięć medycyny estetycznej. Sprawdź, czym wyróżnia się na tle innych zabiegów.

Liposukcja ultradźwiękowa – sylwetka jak wyrzeźbiona

Liposukcja to zabieg, który jeszcze do niedawna kojarzył się z inwazyjną operacją, obarczoną wysokim ryzykiem powikłań. Zmieniło się to wraz z pojawieniem się nowoczesnych metod odsysania tłuszczu, takich jak liposukcja ultradźwiękowa. Sprawdź, czym procedura Vaser Lipo wyróżnia się na tle innych zabiegów wyszczuplających.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa, inaczej liposukcja kawitacyjna to mniej inwazyjna, bardziej komfortowa i bezpieczniejsza alternatywa dla klasycznej liposukcji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym przez chirurga plastyka. Liposukcja ultradźwiękowa polega na wykonaniu niewielkich nacięć w skórze, przez które wprowadza się sondę emitującą ultradźwięki bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Następuje odseparowanie komórek tłuszczowych od tkanek okalających i przetworzenie ich w emulsję, która może być łatwo i bezpiecznie odessana przez urządzenie. Zabieg trwa od 2 do 5 godzin. Po liposukcji należy nosić specjalne ubranko uciskowe (przez okres kilku tygodni), stosować niskotłuszczową dietę, pić duże ilości płynów, poddać się serii około 10 masaży limfatycznych.

Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, podczas liposukcji kawitacyjnej nie ma ryzyka uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych. Odessana tkanka tłuszczowa charakteryzuje się wysoką jakością, dzięki czemu można zastosować ją w zabiegu lipotransferu, czyli przeszczepu tłuszczu. Urządzenie Vaser Lipo pozwala na odzyskanie około 90% odessanego tłuszczu. Rozszerzenie liposukcji ultradźwiękowej o lipotransfer pozwala na uzyskanie efektu wielowymiarowego wyrzeźbienia sylwetki – zmniejszenia obwodu ciała w jednym obszarze (np. brzucha), a zwiększenia objętości innej partii ciała (np. pośladków).

Efekty liposukcji kawitacyjnej

Rezultaty, jakich możemy oczekiwać po liposukcji ultradźwiękowej, to przede wszystkim znaczna redukcja tkanki tłuszczowej i podkreślenie mięśni, które do tej pory skrywane były pod warstwą tłuszczyku. Zaletą liposukcji kawitacyjnej jest również możliwość uzyskania dodatkowych efektów w postaci lepiej ujędrnionej i napiętej skóry. Dzięki temu oprócz tkanki tłuszczowej można również pozbyć się wiotkości skóry w wyszczuplanej części ciała. Ciało jest idealnie wymodelowane i pozbawione nierówności, które nierzadko pojawiają się po tradycyjnej liposukcji.

Liposukcja – rzeźbienie sylwetki, a nie odchudzanie

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg dla osób zmagających się z nadmierną tkanką tłuszczową, oporną na inne metody wyszczuplania, oczekujących szybkich i trwałych efektów w postaci zmniejszenia obwodów ciała. Zabieg ten służy do redukcji tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ud, kolan, bioder, ramion, pleców, podbródka, a także gruczołów piersiowych u mężczyzn (tzw. ginekomastia). Należy jednak pamiętać, że liposukcja ultradźwiękowa nie jest metodą odchudzania. W przypadku otyłości najpierw konieczne jest przeprowadzenie skutecznej dietoterapii, a odsysanie nadmiaru tłuszczu można rozważyć później, po osiągnięciu optymalnej masy ciała, jeżeli nie będzie do tego przeciwwskazań.

Efekt wyszczuplenia staje się widoczny w zasadzie bezpośrednio po liposukcji. Na ostateczne rezultaty trzeba jednak poczekać aż do momentu ustąpienia obrzęku pozabiegowego i usunięcia ubranka uciskowego. Co ważne, rezultaty liposukcji ultradźwiękowej są trwałe – raz usunięte komórki tłuszczowe już się nie odradzają w danym miejscu.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów na temat liposukcji ultradźwiękowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Previous ArticleNext Article
live url den.com.pl https://beesafe.pl/porady/przejazd-na-czerwonym-swietle/