Technologia

Komputer do nauki zdalnej – jaki wybrać?

Nauka zdalna wkroczyła do polskich szkół właściwie z dnia na dzień. Początki były trudne, problemy z ważnymi kompetencjami, ze sprzętem, oprogramowaniem. Istna droga przez mękę. Wielu rodziców musiało kupić odpowiedni sprzęt, komputer, kamerę, głośniki czy mikrofon. Jak dobrać odpowiednie sprzęt dla ucznia?

Laptop czy klasyczny PC?

To pierwsza kwestia. Laptop jest wersją zdecydowanie mniejszą, bardziej mobilną, którą można łatwo przestawić w dowolne miejsce robiąc miejsce na biurku dla książek i zeszytów. Ponadto w komputerach przenośnych mikrofon, kamera, głośniki – wszystko jest wbudowane i najczęściej nie jest nawet potrzebna żadna dodatkowa konfiguracja, bo wszystko działa poprawnie.

W przypadku komputera stacjonarnego nie jest tak łatwo. Potrzebne jest miejsce, monitor, głośniki, kamerka, a także klawiatura. Jeśli nie masz pojęcia o konfiguracji i doborze sprzętu to ciężko Ci będzie dopasować wszystko samodzielnie. Komputery stacjonarne nie sprawdzą się zatem u każdego.

Komputer – jakie parametry wybrać?

Kolejną ważną kwestią jest decyzja dotycząca parametrów sprzętu. Rozdzielczość ekranu lub monitora, wielkość dysku, ilość pamięci RAM, procesor, karta graficzna – dla kogoś, kto nie zna się na sprzęcie to naprawdę trudne zadanie. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy znajomego, który podpowie, doradzi lub udanie się do sklepu jak amso.pl, gdzie specjaliści zadając proste pytania pomogą dopasować odpowiedni do potrzeb zestaw.

Zakup komputera jest dość dużym wydatkiem, dlatego najlepiej będzie dobrze przemyśleć wymagania. Zasada powinna być prosta – lepiej od razu kupić dobry sprzęt, który posłuży dziecku na dłużej niż zakup kolejnego, lepszego sprzętu w niedługim czasie. Szczególnie, że nauka zdalna wydaje się, że póki co na stałe towarzyszyć będzie polskiej szkole i nie wiadomo kiedy sytuacja całkowicie wróci do normy, a edukacja wyłącznie do murów szkolnych. Dlatego warto dobrze zainwestować!

Previous ArticleNext Article