Ciekawe

Jak zacienić taras w łatwy sposób?

Tak, po wielu miesiącach zimowej aury, pragniemy słońca. Chcemy jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że ogrody są tak chętnie wykorzystywane. Aczkolwiek, po takim dłuższym pobycie na Słońcu, wiele osób będzie chciało znaleźć odpowiedź na pytanie odnośnie tego, jak zacienić taras?

Jak zacienić taras tanim kosztem?

Jeżeli ktoś nie ma wielkich finansów, które może przeznaczyć na ten cel, powinien sprawdzić pergole tarasowe, cieszące się ogromną popularnością. Wbrew pozorom, pergole są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, które na dodatek pomagają stworzyć naturalny dach nad tarasem. Rośliny otrzymają wspaniałe wsparcie, dzięki czemu będą mogły pięknie wzrastać do góry. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nie trzeba myśleć o tym, aby taki dach zwijać na zimę. Wszystko może bez obaw znajdować się przez cały czas na dworze, stanowiąc ochronę również dla podłoża, jakie znajduje się na tarasie.

Markizy nad taras

Osoby chcące znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zacienić taras, powinny również spojrzeć na markizy. Są one droższe od pergoli, bowiem wymagają stworzenia specjalnej konstrukcji. Obecnie w ofercie można otrzymać markizy, których zasięg wynosi aż do 3,5 m. Dzięki nim można zasłonić nawet sporą ilość powierzchni. Warto nadmienić, że materiał z którego wykonana jest markiza, powinien odbijać promieniowanie UV. Tkanina nie powinna również blaknąć pod wpływem promieniowania słonecznego. Nie można jednak zapominać o tym, aby takie zadaszenie zawsze zwijać po zakończonym użytkowaniu. 

 

Previous ArticleNext Article