Motoryzacja

Gdzie znaleźć najtańsze OC?

Wielu kierowców chciałoby znaleźć dla siebie najtańsze OC. Czy takie coś jest możliwe? Tak, o ile ktoś wie, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe będzie miało dla niego przygotowaną dobrą polisę ubezpieczeniową.

Najtańsze OC – co ma wpływ na cenę?

Chcąc kupić polisę OC, warto wiedzieć dokładnie co ma wpływ na cenę. Wśród takich najważniejszych czynników można wyróżnić:

  • miejsce zamieszkania – osoby, które mieszkają w dużych miastach za OC płacą zdecydowanie więcej, niż osoby zamieszkujące mniejsze miejscowości.
  • wiek – osoby młode za swoje OC zapłacą więcej. Osoby starsze, a do tego bardziej doświadczone, za OC zapłacą mniej.
  • marka samochodu – są samochody znane ze swojej bezawaryjności. Pod uwagę bierze się także warunki użytkowania. Szacuje się, że za OC BMW, które postrzegane jest jako sportowy samochód płaci się więcej, ponieważ ich kierowcy mają w zwyczaju nieco częściej przydusić “gaz do dechy”.

OC na samochód dla dwóch osób

Najtańsze OC to często te, które podzielone jest na dwie osoby. Uwaga ta tyczy osób, które są młode i nie mają zbyt dużego doświadczenia za kierownicą. Drogie OC ma niejako zmusić wszystkich do myślenia, zanim będą chcieli przekroczyć dozwoloną prędkość na drodze. Jeżeli ktoś chciałby uniknąć wysokiego OC, powinien poprosić osobę bardziej doświadczoną o to, aby ta chciała zostać współwłaścicielem pojazdu. Dzięki temu cena może się obniżyć. Trzeba jednak bardzo uważać, ponieważ jedno przewinienie z jakiejkolwiek strony i wszystkie zniżki mogą zostać utracone. 

 

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ dayloans10doqd.com ari.pl