Ciekawe

Jak wybrać kalendarz szkolny, który poprawi efekty Twojej nauki?

Sklepy papiernicze i supermarkety na początku każdego roku szkolnego prześcigają się w dostarczaniu klientom nowych, lepszych rzeczy przeznaczonych do nauki. Ale przez tak duże możliwości wyboru łatwo się pogubić. Dlatego zobacz, na co zwrócić uwagę podczas wyboru kalendarza szkolnego, żeby był on funkcjonalny i dobrze spełniał swoje zadanie!

Czytelny czy lekki?

Bardzo ważny jest rozmiar danego kalendarza. Musisz zastanowić się, czy będziesz go potrzebować tylko w domu, czy może wolisz zapisywać wszystkie informacje na bieżąco. Duże, oprawione w twardą okładkę kalendarze szkolne są bardziej czytelne i wytrzymałe, ale cięższe. Często mają też więcej miejsca na dodatkowe notatki albo zawierają różne ciekawostki, jak przepisy czy cytaty. Dlatego jeśli każdego dnia masz zajęcia, a Twój plecak jest i tak ciężki z powodu samych książek, przemyśl, czy nie lepiej zdecydować się na mniejszy kalendarz i odciążyć kręgosłup.

Niech pokazuje, jaką jesteś osobą

Kalendarze szkolne nie kojarzą się tylko z przykrymi obowiązkami, jeżeli pasują do Twojego gustu. Dlatego nie warto decydować się na pierwszy z brzegu terminarz, który zupełnie Ci się nie podoba. Jeśli jesteś osobą bardzo kreatywną, pomyśl nad kupnem kalendarza, który możesz własnoręcznie spersonalizować. Ozdobisz go własnymi rysunkami albo cytatami mobilizującymi Cię do działania. Ważny jest także materiał. W zależności od tego, co lubisz, możesz wybrać kalendarz z miękką, miłą w dotyku okładką albo elegancką i skórzaną. Wyjątkowe są także terminarze z drewnianą oprawą – często możesz zamówić wzór, który najbardziej Ci się podoba i tym samym zyskać kalendarz, jakiego nie ma nikt inny!

Wybierz odpowiedni kolor

Podczas wyboru kalendarza ważny jest także jego kolor. Jeśli studiujesz i pracujesz jednocześnie, krzykliwe kolory mogą źle wpłynąć na Twoje kontakty z klientami. Z kolei kiedy wybierasz kalendarz przeznaczony dla dziecka, niekoniecznie spodoba mu się elegancki terminarz oprawiony w czarną skórę. Przemyśl dokładnie, jaki tryb życia prowadzisz i w jakich sytuacjach najczęściej będziesz potrzebować kalendarza. Dzięki temu łatwiej wybierzesz odpowiedni model.

Ale czy na pewno warto?

Nie jesteś jeszcze pewien, czy kalendarz to potrzebny wydatek? Jeśli przynajmniej raz w miesiącu musisz zapamiętać jakąś datę albo zaplanować dzień, to znaczy, że terminarz bardzo Ci się przyda. Dobry kalendarz pomaga zorganizować czas, podzielić zadania na etapy i tym samym zwiększyć efektywność pracy. Planowanie zadań sprawia, że nagle przy tej samej ilości obowiązków, masz znacznie więcej czasu dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Previous ArticleNext Article