Zdrowie i Uroda

Czy proces starzenia skóry można zahamować?

Zmarszczki to prawdziwe utrapienie, szczególnie w przypadku pań. Szpecą, postarzają skórę i sprawiają, że skóra twarzy wygląda nieestetycznie. Proces powstawania zmarszczek jest naturalny, jednak możliwe jest jego zahamowanie i spowolnienie. Jak to możliwe?

 

Dlaczego nasza skóra twarzy się starzeje?

Na proces starzenia skóry ma wpływ wiele czynników. Odstawowym jest zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie. Odpowiada on za łączenie cząsteczek wody w komórkach – w przypadku skóry sprawia, że skóra jest nawilżona, elastyczna i sprężysta. Druga istotna kwestia to oczywiście dieta i nawadnianie organizmu – brak odpowiednich mikroelementów przyczynia się do szybszego starzenia się skóry. Olbrzymi wpływ na wygląd skóry twarzy ma również poziom zanieczyszczenia powietrza oraz … używki! Nadmierne palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu również ma wpływ na naszą skórę!

 

Jak walczyć ze zmarszczkami?

Do niedawna uważano, że problem zmarszczek rozwiążą liczne kremy dostępne w drogeriach. Niestety, działają one jedynie powierzchniowo. Aby walczyć z problemem starzejącej się skóry konieczne jest działanie głębiej. W tym pomogą nam liczne zabiegi medycyny estetycznej. O skuteczności zabiegów przeczytamy na stronie karolinakusnierz.pl. Na stronie specjaliści wyjaśniają, na czym polegają zabiegi oraz wymieniają przeciwwskazania.

 

Jakie zabiegi zaproponują nam specjaliści?

Wśród najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej wymienia się wygładzanie zmarszczek palacza, zmarszczki lwiej, zmarszczek w okolicach oczu. Podczas zabiegów stosowany jest kwas hialuronowy, który znacząco zmniejsza widoczność bruzd w skórze. Substancja ta wykorzystywana jest także do konturowania i powiększania ust. Rezultaty zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego widoczne są od razu.

 

 

Previous ArticleNext Article
https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ kasa.com.pl https://beesafe.pl/porady/od-kiedy-dziecko-moze-jezdzic-z-przodu/