Ciekawe

Jak w sposób prawidłowy umeblować pokój dzienny?

Salon jest jednym z najważniejszych a zarazem największym pomieszczeniem w całym domu, dlatego też dużą uwagę podczas urządzania wnętrza należy skupić między innymi na zakupie odpowiednich mebli oraz ich właściwym ustawieniu. Jakie elementy wyposażenia powinny znaleźć się w salonie? Jak umeblować salon by zyskał on na funkcjonalności? Zobacz więcej na https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/salon/

Podstawowe meble do pokoju dziennego

Przed udaniem się do salonu meblowego warto jest skupić się zarówno na indywidualnych potrzebach i upodobaniach oraz na ogólnym wyglądzie całego pomieszczenia. Mniej znaczy więcej – to jedna z podstawowych zasad projektantów wnętrz. W obecnych czasach każdy wolny centymetr powierzchni powinien zostać dobrze zagospodarowany, bowiem tylko wtedy urządzane wnętrze zaskoczy nas swoim stylowym i praktycznym wyglądem.
Punktem centralny pokoju dziennego jest oczywiście wygodna kanapa, oprócz niej w salonie nie może zabraknąć stolika kawowego, lampy podłogowej, dywanu, szafki pod telewizor lub meblościanki czy też dodatkowych miejsc do siedzenia np. foteli lub puf.
Niezwykle istotna jest wielkość zakupionych mebli, bowiem to właśnie ona w dużym stopniu wpływa na funkcjonalność salonu. Gabaryty elementów wyposażenia powinny być proporcjonalne do ogólnej powierzchni przestrzennej pomieszczenia. Styl wykończenia mebli również powinien ze sobą współgrać, dzięki temu wnętrze nabierze jednolitego i estetycznego charakteru.

Jak właściwie ustawić meble w salonie?

Kiedy już zakupimy komplet wyposażenia do pokoju dziennego to wówczas należy zająć się ich odpowiednim ustawieniem, które w dużej mierze wpływa na komfort użytkowania pomieszczenia. Według zasad aranżacji wnętrz kanapa lub sofa umieszczone zostać powinny naprzeciwko punktu głównego jakim może być okno bądź szafka, na której znajduje się telewizor. Bezpośrednio przed kanapą stanąć musi stolik kawowy, obok niej fotel i inne siedziska takie jak np. pufy. W rogu, pomiędzy fotelem a sofą stanąć powinna lampa podłogowa.
Nierzadko pokój dzienny połączony jest z kuchnią, w takich sytuacjach świetnym i praktycznym rozwiązaniem jest dyskretne oddzielenie od siebie obydwu pomieszczeń poprzez wyznaczenie tzw. strefy jadalnianej, w której znajdzie się stół z krzesłami.

Szukasz życzeń ślubnych? Sprawdź na https://zyczeniowo.pl/zyczenia-slubne/

Zaaranżowanie funkcjonalnego pokoju dziennego nie jest trudnym zadaniem, wystarczy tylko kierować się podstawowymi zasadami oraz wskazówkami projektantów wnętrz by móc prostym sposobem i tanim kosztem uzyskać wymarzony efekt stylowego i nowoczesnego salonu.

Previous ArticleNext Article