Dom i Wnętrze

Wymarzony dom jednorodzinny

Pragniesz posiadać dom jednorodzinny o kameralnym charakterze? Niewielki domek z poddaszem może okazać się strzałem w dziesiątkę – i to nie tylko dla par, ale i rodzin z dziećmi!
Domy jednorodzinne z pewnością posiadają wiele plusów – pierwszym z nich jest poczucie intymności. Brak sąsiedztwa za ścianą sprawia, że nasz dom faktycznie staje się naszą twierdzą… i miejscem, do którego chętnie wracamy. Brak sąsiadów pozwala na zachowanie ciszy, dodatkowo nie musimy martwić się, kiedy sami zechcemy urządzić przyjęcie dla znajomych. Domy jednorodzinne zapewniają również znacznie więcej miejsca niż mieszkania blokowe. Daje to szansę na ciekawą aranżację a przede wszystkim: na komfort.
Niewielkie domy jednorodzinne obejmują także ogród! Skrawek własnej ziemi pozwoli na urządzanie niewielkich przyjęć w sezonie letnim, rozwijanie swoich ogrodniczych pasji, ale głównie możliwość cieszenia się bliskością natury.

Niewielkie domy jednorodzinne – poznaj je z bliska!

Piękny, jednorodzinny dom możesz wybudować bez kredytów na niebotyczne kwoty. Projekty domów tanich w budowie zakładają przede wszystkim jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni. Sprawdzą się one idealnie na niewielkich, podłużnych działkach. Zazwyczaj w samych projektach wykorzystuje się wiele szkła, przez co wnętrze domu jest doskonale oświetlone naturalnym światłem w ciągu dnia. Niewielkie domy posiadają poddasza użytkowe – mogą one zostać zaadoptowane na niewielkie sypialnie czy pokój rozrywkowy dla mieszkańców – pełen książek albo ze sprzętem audio najnowszej generacji. Jest tam także miejsce na łazienkę. Aby wzmocnić efekt przestronności wnętrza, na parterze wykorzystano możliwość połączenia obszernego salonu z kuchnią. Takie rozwiązanie sprawdza się podczas spotkań rodzinnych, kiedy gospodarze, krzątając się po kuchni, mogą dalej swobodnie rozmawiać z gośćmi. Poza salonem i kuchnią na parterze znajduje się także łazienka.
Podczas planowania budowy architekci nie zapominają o ogrodzie – w projektach domków jednorodzinnych tarasy umieszczane są zazwyczaj od mniej ruchliwej strony domu. To także wpływa niebagatelnie na możliwość zrelaksowania się po ciężkim dniu.

Czy w niewielkich domach można stosować nowoczesne technologie?


Zdecydowanie tak! Najlepszym przykładem są nowoczesne domy szkieletowe projekty, które szturmem opanowały polski rynek budowlany.  Nawet niewielka powierzchnia dachu pozwala na wykorzystanie paneli słonecznych, które przyczynią się do znacznej oszczędności gotówki. Niewielka powierzchnia to także szansa na skuteczniejsze ogrzanie domu zimą. Wystarczy podczas budowy skorzystać z materiałów o podwyższonej izolacji cieplnej.
 

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/