Zdrowie i Uroda

Jak podkreślić makijażem mało wyraziste oczy?

Mało wyraziste oczy, takich których praktycznie nie widać, to problem kobiet z tak zwaną jasną oprawą oczu. Mają one bardzo delikatne i jasne rzęsy, bardzo jasne brwi oraz bardzo jasne tęczówki. Jeżeli dodatkowo są posiadaczkami bladej cery, oraz włosów w tak zwanym kolorze mysim, rzeczywiście makijaż jest im potrzebny do tego, by twarz stała się bardziej widoczna i wyrazista.

Jak podkreślić makijażem mało wyraziste oczy?

To właśnie dla takich kobiet przygotowano kosmetyki do makijażu oczu, które obecnie mają tak szeroką paletę odcieni, że praktycznie każda kobieta dobierze odpowiedni dla siebie. Nie trzeba zatem martwić się o to, że do dyspozycji jest tylko czarna kredka. Tak koszmarny makijaż rodem z lat 80-tych to już przeszłość. Dzisiaj w sprzedaży znajdują się kosmetyki do makijażu i stylizacji rzęs oraz brwi, które są dedykowane stricte dla blondynek, rudych albo brunetek. Dlaczego właśnie nawet panie o bardzo jasnej oprawie oczu nie będą wyglądały na przerysowane przez makijaż. Jeżeli wszystko będzie nakładało się tak zwaną lekką ręką, efekt będzie doskonały. Dla wzmocnienia makijażu można jeszcze zastosować sztuczne rzęsy, które dodatkowo podkreślają linię oczu. Subtelne modele sztucznych rzęs pozwalają na zakładanie ich nawet na co dzień.

Nastaw na kosmetyki do makijażu oczu

Kosmetyków do makijażu oczu szczególnie warto polecić eyeliner oraz zestaw do stylizacji brwi. Eyelinery najlepiej sprawdzają się wtedy, gdy mają postać wygodnego pisaka. Bez trudu uda się wtedy nimi narysować nawet tak precyzyjną kreskę, jaką jest tak zwana jaskółka. W przypadku kosmetyków do stylizowania brwi, wybór jest naprawdę ogromny. W sprzedaży są bowiem pomady do brwi, które nakłada się ściętym pędzelkiem. Poza tym są jeszcze klasyczne kredki do brwi oraz tusze i cienie. Najlepiej wybrać ten kosmetyk, który w subiektywnej ocenie jest najprostszy do nałożenia. Można też kierować się jego odcieniem.

Sztuczne rzęsy

Na koniec coś do zadań specjalnych czyli sztuczne rzęsy. Przydają się zawsze wtedy, gdy makijaż ma być wyjątkowo spektakularny. Nawet kobiety o bardzo krótkich naturalnych rzęsach, których praktycznie nie widać, dzięki kępkom sztucznych rzęs będą wyglądały obłędnie. Rzęsy to przecież jeden z głównych wabików każdej kobiety.

Previous ArticleNext Article
ot.pl opensource.com Industrialny dębowy stolik nocny loft