Ciekawe

Sprawne magazynowanie w dużych pojemnikach

Są takie branże, które wymagają przechowywania półproduktów w specjalnych pojemnikach. Przejściowy proces magazynowania wpływa na ostateczne walory jakościowe produktu dostarczonego do klienta końcowego. Magazynowanie półproduktów niesie ze sobą wiele zagrożeń. Głównym celem jest minimalizowanie strat i optymalizacja kosztów, również związanych ze składowaniem.

Duże pojemniki plastikowe — panaceum na składowanie

Istnieje wiele rozwiązań pozwalających na składowanie półproduktów na magazynie. Jednak tylko nieliczne oferują skuteczne i praktyczne formy przechowywania. Rozwiązaniem są duże pojemniki ze zintegrowaną pokrywą uniemożliwiająca dostęp dla osób niepowołanych — czyli kradzieży. Taki rozwiązaniem są plastikowe pojemniki kaiman. Występują w kilku rozmiarach. Są przystosowane do systemów automatycznego składowania na magazynach. Idealnie sprawdzają się również na przenośnikach podczas przenoszenia.
Dlaczego pojemniki ze zintegrowaną pokrywą? Doświadczenia branży pozwoliły zweryfikować potrzeby płynące za bezpiecznym składowaniem towarów. Idealny pojemnik plastikowy duży to taki, który jest odporny na duże obciążenia, można go sztaplować w kilku warstwach oraz składować bezpośrednio na systemach paletowych. To również trwałość i wytrzymałość podczas transportu, również w obszarze magazynowym. Możliwość etykietowania pojemnika i plombowania pozwala na zachowanie zawartości niemalże w stanie nienaruszonym. Innym atutem przemawiającym za pojemnikami (pojemniki kaiman) do składowania na magazynie jest możliwość dostosowania do punktów lokalizacji otwierania oraz dodatkowa możliwość wzmocnienia podstawy pojemnika.

Pojemniki plastikowe duże zamykane — bezpieczeństwo

Wielokrotnie zwykłe duże pojemniki ulegały uszkodzeniom i wymagały przepakowywania zawartości, co jest kosztowne i czasochłonne. Dodatkowo wymaga sporządzania dokumentacji w postaci protokołu uszkodzenia.
Duże pojemniki plastikowe wyposażone zostały w specjalne ząbki na pokrywach uniemożliwiające odbijanie pokrywy. Dzięki czemu sztaplowane pojemniki w kilku warstwach zachowują się jak jeden duży pojemnik.
Dodatkowo plomby zabezpieczające w postaci specjalnych grzybków w systemie „click” pozwalają zabezpieczyć pojemniki przed nieautoryzowanym dostępem.
Podstawy oraz ścianki pojemników również wpływają na bezpieczeństwo przechowywania. Dlatego specjalne żłobkowane boki ścianek oraz zintegrowanej pokrywy wytrzymują duże naprężenia.

Składowane pojemniki muszą być odpowiednio oznaczone. Dlatego

pojemniki plastikowe duże zamykane zostały wyposażone w okienko na etykiety z nazwą oraz możliwość stosowania tymczasowych etykiet samoprzylepnych.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stack-nest-containers/alc-kaiman/

Previous ArticleNext Article
https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ zobacz https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/