Zdrowie i Uroda

Jak kupić dobry lakier hybrydowy?

Wiele kobiet i dziewczyn przerzuciło się już ze zwykłych lakierów do paznokci na te hybrydowe. Samodzielnie tworzą z nich w swoich domach estetyczne i perfekcyjne manicure’y, które gwarantują im pełną trwałość i doskonałą jakość. Wybierając lakiery hybrydowe w sklepie, warto jednak zastanowić się nad ich składem. Te kiepskie mogą bowiem zaszkodzić samym paznokciom.

Co można znaleźć w lakierach hybrydowych?

Oczywiście o składzie lakierów hybrydowych decyduje sam ich producent. Niektórzy dodają do nich wiele chemicznych i zupełnie niepotrzebnych substancji, dzięki którym data ważności kosmetyku ulega poprawie, ale ich jakość znacząco się pogarsza. Im krótszy skład występuje na opakowaniu produktu, tym lepiej dla samej płytki.

Warto też spojrzeć na konsystencję lakieru hybrydowego. Nie powinna być ona zbyt rzadka i płynna, gdyż wtedy zwiększa się prawdopodobieństwo zalania samych skórek i nierównomiernego rozmieszczenia koloru na płytce. Najlepsze są lakiery dość gęste. Każda kobieta bez trudu poradzi sobie z ich obsługą.

Jak ściągnąć hybrydę?

Do usuwania lakieru hybrydowego wykorzystuje się zwykle aceton. Czasem też w sklepach z kosmetykami można dostać specjalistyczne płyny wykonywane z innych składników, w których aceton jest jedynie niewielkim dodatkiem. Nie działają one jednak zbyt dobrze. Są bezpieczniejsze dla paznokci, ale nieraz nie usuwają hybryd w stu procentach.

Sprawdzając skład płynu przeznaczonego do ściągania hybryd, warto poszukać w nim pewnych substancji nawilżających. Gdy manicure zostanie już usunięty, ręce należy posmarować grubą warstwą olejku lub odżywczego kremu, aby nie dopuścić do nadmiernego przesuszenia się skóry.

Alternatywne rozwiązanie

Istnieją też bardzo nowoczesne lakiery hybrydowe, które łączą w sobie aż trzy podstawowe lakiery przeznaczone do tworzenia hybryd – bazę, preparat w kolorze oraz top. Sprawdzą się one doskonale u kobiet mających ograniczoną ilość wolnego czasu.

Taki wielofunkcyjny lakier hybrydowy wystarczy nanieść na płytkę tak samo jak zwykły lakier, a następnie utwardzić go w lampie przez kilka minut. Powinien on utrzymać się na płytce od jednego do dwóch tygodni. Po tym czasie należy go ściągnąć i ponownie wykonać cały manicure.

Lakiery do paznokci kupić można na Chiodo.pl

Previous ArticleNext Article