Dom i Wnętrze

Kuchnia skrojona na miarę

Decydując się na remont mieszkania należy pamiętać, aby było ono urządzone w sposób modny oraz komfortowy. Wygoda użytkowania dotyczy przede wszystkim kuchni, która jest miejscem przeznaczonym nie tylko do gotowania, ale także do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. W zależności od metrażu może to być kuchnia z jadalnią lub niewielki aneks.

Rodzaje mebli do kuchni

Zarówno aneks, jak i duża widna kuchnia powinny mieć odpowiednio dobrane meble. Obecnie najpopularniejszymi formami umeblowania są zabudowy oraz zestawy gotowych mebli. Te pierwsze są przeznaczone szczególnie do pomieszczeń o nietypowej budowie oraz dla osób, które chcą zagospodarować każdą wolną przestrzeń. Gotowe meble kuchenne warszawa to przede wszystkim atrakcyjna cena oraz duży wybór różnorodnych modeli. Zaletą zestawów meblowych jest także szybki czas realizacji zamówienia. Zarówno zabudowa, jak i gotowy zestaw zawiera w sobie kilka podstawowych elementów niezbędnych do wygodnego przygotowywania posiłków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie meble kuchenne Warszawa

Innowacje w budowie szafek kuchennych

Na komfortowe meble kuchenne warszawa składają się głównie pojemne szafki i szuflady oraz duży blat roboczy. Obecnie coraz częściej spotkać można wysuwane półki. Metalowe kosze na prowadnicach pozwalają na łatwo odnalezienie przechowywanych produktów. Dla wygospodarowania większej ilości miejsca, popularne ostatnio jest montowanie tego typu szafek w rogach zabudowy. Innym udogodnieniem jest stosowanie systemu otwierania szafek bez konieczności montowania uchwytów, czyli tzw. system tip-on. Wystarczy docisnąć front szafki, aby jej drzwi się otworzyły. Idealnie nadaje się do mebli kuchennych z połyskiem. Udogodnienia te powinny się znaleźć w każdej nowoczesnej kuchni.

Wygodny blat roboczy

Zarówno gotowe zestawy mebli jak i zabudowa musi posiadać odpowiedni blat roboczy. Dzięki niemu można sprawnie przyrządzać posiłki, przechowywać najczęściej używane produkty oraz sprzęt agd. Na blacie powinien również znaleźć się zlew oraz płyta grzewcza. Najpopularniejszymi rodzajami blatu kuchennego są blaty granitowe oraz laminowane. Te pierwsze odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie oraz zarysowania, drugie mają konkurencyjną ceną i łatwością w czyszczeniu. Ostatnio w modzie są kuchnie w stylu industrialnym, dlatego można również w zabudowie kuchennej zastosować blat drewniany. Współczesne meble kuchenne posiadają niepowtarzalny design oraz cechują się dużą niepowtarzalnością. Sprawia to, że gotowanie staje się bardzo proste, a czas spędzony w kuchni z rodziną i przyjaciółmi jeszcze przyjemniejszy.

Previous ArticleNext Article