Dom i Wnętrze

Jak tanio urządzić salon

Bardzo wielu z nas wprowadzając się do nowego mieszkania, zastanawia się jak urządzić pokój gościnny, a jednocześnie nie obciążyć i tak już wydrenowanej przez zakup mieszkania kieszeni.

 

Liczy się pomysł i planowanie

Aby urządzić salon w odpowiednim stylu, a jednocześnie nie wydać zbyt dużo pieniędzy, musimy mieć pomysł. Jeżeli sami nie mamy wizji, jak powinien wyglądać nasz salon, to możemy się inspirować tym, co znajdziemy w sieci, polecamy zwłaszcza inspirujący poradnik jak urządzić pokój gościnny. Modne i tanie są wnętrza w stylu minimalistycznym i skandynawskim. Minimalizm dotyczy tu nie tylko prostej formy mebli, ale też ich ilości, dlatego przestronne pomieszczenia mieszczą w sobie tylko niezbędne rzeczy. Klimat Skandynawii zaś opiera się na bardzo prostych zasadach, a materiały do jego zaaranżowania w naszym domu są niedrogie, a reszta zachęca nas do współdziałania na korzyść natury, czyli stosowania niedrogiego recyklingu. Warto też przed aranżowaniem wnętrza zadbać o zabezpieczenie odpowiedniego budżetu, który będzie przeznaczony na meblowanie i się go trzymać. W ten sposób, wydatki nie zjedzą nas, a sam wystrój zostanie odpowiednio wcześniej zaplanowany.

 

Z cyklu must have

Są oczywiście meble i przedmioty, które w salonie raczej powinny się znaleźć, żeby był on funkcjonalny. To kanapa, stolik kawowy, telewizor, oświetlenie, tekstylia i być może dywan i dekoracje. Ważną zatem rzeczą jest odpowiednie, funkcjonalne ustawienie mebli. Musimy przy tym wziąć pod uwagę liczbę osób w rodzinie i ich styl życia. Dlatego, jeśli wszyscy domownicy, wiele czasu spędzają na raz w salonie i lubią zapraszać gości w swoje progi, zrezygnujmy z zakupu foteli, a zainwestujmy w większą kanapę. Urządzanie salonu tanio to także sztuka kalkulacji nie tylko małych pieniędzy, ale też przeliczanie korzyści nad kosztami w dłuższej perspektywie. Jeżeli w naszym budżecie zostały jakieś środki, to warto je spożytkować na pomalowanie salonu. W tym przypadku zasada jest jedna. Malujemy salon w takich kolorach, które optycznie go powiększą, a nie zmniejszą.

Previous ArticleNext Article