Biznes

Zalety kredytu gotówkowego

Poprzez pojęcie kredytu rozumiemy przekazanie przez bank kredytobiorcy w użytkowanie określonej kwoty środków pieniężnych na określony w umowie kredytu cel. Na jaki cel zawierany jest kredyt wskazuje już jego nazwa. Kredyt mieszkaniowy weźmiemy na zakup mieszkania, kredyt budowlany na budowę domu, kredyt obrotowy na sfinansowanie bieżącej działalności firmy, kredyt inwestycyjny na inwestycje w firmie itd. Kredyt jest umową dwustronną. Zatem po stronie kredytobiorcy również powstaje obowiązek. Podpisując umowę kredytu ten zobowiązuje się do terminowej spłaty rat kredytu wraz z należnymi odsetkami, opłacenie prowizji od kredytu oraz pokrycie wszelkich dodatkowych kosztów wynikających z zawarte umowy.
 

W przeciwieństwie do innych kredytów, ten nie ma ściśle określonego celu

Dokładniej rzecz biorąc kredyt gotówkowy możemy wziąć na dowolny cel. Oznacza to więc, ze umowa kredytu nie wo tym na co zostaną przeznaczone pieniądze przekazane nam przez bank w użytkowanie. Co więcej w ogóle nie musimy informować banku co robimy z przekazaną nam gotówką, a nasze plany mogą się zmieniać tyle razy i kiedy tylko chcemy. Jest to więc bardzo duża zaleta kredytu gotówkowego na dowolny cel.
Poza tym jednym wyjątkiem i wielką zaletą kredytu gotówkowego, czyli tym, że możemy przeznaczyć go na dowolny cel, proces jego przyznania nie różni się od innych. Aby otrzymać w banku kredyt gotówkowy musimy złożyć wniosek. Bank w odpowiedzi na nasz wniosek będzie zobowiązany dokonać sprawdzenia naszej zdolności kredytowej. W tym celu zweryfikuje naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Ponadto, zbada naszą sytuację finansową w oparciu o dane oraz dokumenty, które mu dostarczymy. Istotny wpływ na przyznanie nam kredytu gotówkowego na dowolny cel ma więc także wysokość dochodów, wysokość zobowiązań czy nasza sytuacja rodzinna. Dopiero na podstawie tych wszystkich elementów bank podejmuje decyzję o przyznaniu nam bądź odmowie udzielenia kredytu.

Bank nigdy nie ma obowiązku przyznania nam kredytu

Nawet jeśli po weryfikacji w BIK okaże się, że nasza historia kredytowa jest na najwyższym poziomie. Do tego mamy stałe zarobki itp. Wydaje nam się, że otrzymamy kredyt. Niestety może okazać się zupełnie inaczej. Ostateczna decyzja o przyznaniu nam kredytu należy bowiem do banku, a ten nie jest w żaden sposób zobowiązany do tego aby udzielić nam kredytu.
Jeżeli szukasz profesjonalnej pomocy przy konsolidacji swoich kredytów koniecznie odwiedź stronę firmy Habza Finanse https://habzafinanse.com.pl/ firma specjalizuje się w trudnych kredytach, pomaga wyjść z pętli zadłużeń.
 
 

Previous ArticleNext Article