Ciekawe

Farba tablicowa – gdzie i kiedy jej użyć?

Nie są już rynkową nowością, choć nie wszyscy o nich wiedzą. Farby tablicowe, bo o nich mowa, są powszechnie stosowane w pokojach dziecięcych. To jednak nie jedyne pomieszczenia, gdzie można i warto ich użyć.
Na pewno to znasz, jeżeli masz dzieci – malowanie po ścianach jest zajęciem absorbującym i trudno się od niego oderwać…. W takiej sytuacji cykliczne odmalowywanie ścian nie ma większego sensu, chyba że zdecydujesz się zastosować farbę tablicową. W ten sposób unikniesz problemu z brudnymi ścianami, bo te staną się ścieralnymi tablicami. Rozwiązanie zaproponowane przez producentów farb zostało docenione przez wielu rodziców. Okazuje się jednak, że są też inne pomieszczenia, w których warto wykorzystać właśnie taką farbę.

Aby o wszystkim pamiętać

Każdy dzień to nowe wyzwania i konieczność pamiętania o wielu sprawach. Być może w twoim domu utarł się zwyczaj zapisywania najważniejszych spraw tworzenia listy zakupów w notesie przymocowanym do lodówki. To powszechnie wykorzystywane rozwiązanie, ale możesz je zastąpić zwyczajem zapisywania istotnych kwestii na tablicy. Za pomocą farby tablicowej szybko wyznaczysz fragment ściany, na którym każdy z domowników będzie mógł zostawiać wiadomości dla innych. Takie rozwiązanie jest również sporą oszczędnością papieru.

Szybki lifting salonu

Bywa, że mamy ochotę na szybką i tanią zmianę. Jeżeli chciałbyś, aby twój salon prezentował się inaczej niż dotychczas i jednocześnie nie chcesz wydawać fortuny na gruntowny remont, to rozwiązaniem będzie lifting. Wybierając farbę tablicową np. w kolorze błękitnym, możesz ożywić dane pomieszczenie. Taki akcent może być również inspirujący – wystarczy, że na tablicy znajdującej się tuż nad kanapą będziesz codziennie umieszczał inne motto.

Idealne rozwiązanie w przypadku pracowni

Pracujesz w domu? Nie możesz połapać się w przygotowanych notatkach, których wciąż przybywa? Nadmiar żółtych karteczek możesz wyeliminować, stawiając na farbę tablicową. W ten sposób twoim notatnikiem może stać się cała ściana tuż nad biurkiem. Zauważ, że dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz już martwić się tym, co się stanie, gdy zgubisz jedną z karteczek z istotnymi dla ciebie informacjami.
Poradnik: Sufity i ściany wewnętrzne: www.dom.pl/wykanczanie-domu-i-mieszkania/sufity-i-sciany-wewnetrzne

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-quada/ https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ zobacz wiecje