Ciekawe

Przeprowadzka za granicę – jak zorganizować transport?

Zmieniające się czasy oraz konieczność dopasowania swojego życia do konkretnych wymagań sprawia, iż coraz częściej emigrujemy za granicę. Wśród najczęściej wybieranych destynacji wymienia się obecnie Niemcy, Czechy oraz Francję. Tego rodzaju przeprowadzka to duża zmiana w życiu, dlatego warto odpowiednio się do niej przygotować oraz zaplanować krok po kroku wszystkie jej etapy.
Podstawowym problemem jest zawsze przeniesienie swojego dobytku w nowe miejsce. Podczas planowania przeprowadzki w tak odległe miejsce jak Niemcy warto zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy: sprzęt ADG/RTV, łóżko, szafę/szafki i inne. Wbrew pozorom jednak przeprowadzka nie musi być koszmarem – aby przewieźć bezpiecznie najważniejszy dobytek warto skorzystać z oferty licznych firm przewozowych, które umożliwiają szybkie przeprowadzki (względnie) niewielkich ilości rzeczy. Aby przeprowadzka doszła do skutku najczęściej wykorzystywany jest samochód o łącznej masie do 3,5 tony. Transport 3,5 tony Niemcy obejmuje nie tylko przewóz, ale przede wszystkim załadunek i odpowiednie zabezpieczenie konkretnych przedmiotów.

Transport 3,5 tony Niemcy – zabezpieczenie przedmiotów

Jakie metody stosowane są przez firmy przewozowe w celu odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotów klienta? W przypadku przedmiotów takich jak lodówka czy duże szafy i szafki stosowane są specjalistyczne pasy o minimalnym stopniu elastyczności, które mocowane są wewnątrz pojazdu. Pasy mogą być montowane pojedynczo lub też w parach. Dzięki nim możemy mieć pewność, iż nawet duże przedmioty dotrą do miejsca destynacji w stanie nienaruszonym. Mniejsze przedmioty pakowane są najczęściej w sztywne kartony, które kolejno zabezpieczane są silnymi taśmami.
Podczas wstępnego pakowania warto zastanowić się także nad wykorzystaniem folii stretch oraz folii bąbelkowej, szczególnie w przypadku rzeczy o wysokiej wartości.

Ubezpieczenie podczas transportu, cena

Cena transportu obliczana jest za kilometr drogi, również w przeliczeniu na średnie spalanie danego samochodu. Dzięki temu możliwe jest określenie ceny transportu jeszcze przed rozpoczęciem drogi. Wiele firm transportowych oferuje korzystne zniżki oraz promocje, a dzięki elastyczności oferowanych usług również cena może być negocjowana.
Transportowane towary najczęściej są również odpowiednio ubezpieczane. Ubezpieczenie obejmuje czas transportu oraz załadunek/rozładunek.
Dowiedz się więcej na: transport-eurotrans.pl

Previous ArticleNext Article