Dom i Wnętrze

Domki ogrodowe drewniane – funkcjonalność i prostota wykonania

Czy to działka rodzinna, ogród przydomowy, wolno stojąca działka budowlana lub rolno-budowlana – na każdej z nich z pewnością przyda się niewielki drewniany domek, służący jako schowek narzędziowy, letnia altanka bądź cudowne miejsce zabaw dla dzieci.

Domek drewniany narzędziowy

Domki ogrodowe drewniane, do wykorzystania jako składzik narzędziowy, to jedna z popularniejszych opcji trzymania narzędzi w jednym miejscu, bez konieczności przenoszenia ich w inne, nieraz trudno dostępne. Drewniany domek ma wiele zalet: jest przede wszystkim przyjazny dla środowiska, pasuje do każdego stylu ogrodu, a także jest na tyle obszerny, że z powodzeniem można zamontować w nim półki czy regały na cały posiadany sprzęt.Wielkość domku ogrodowego to indywidualna sprawa właściciela – w zależności od jego rozmiarów kształtuje się cena, więc większy domek z szerokimi drzwiami i okienkami, z pewnością będzie nieco droższą opcją niż domek typu „szopa” bez okna i o niewielkich gabarytach.

Domek ogrodowy drewniany typu altanka

Świeżo upieczeni nabywcy działki rolno-budowlanej, na której jeszcze nie ma stałych zabudowań, z przyjemnością zaaklimatyzują się w drewnianym domku tymczasowym, z obszerną izbą oraz przestronną werandą, idealną na letni wypoczynek.

Domki drewniane typu altanka, w zależności od wielkości i rozwiązań konstrukcyjnych, mogą służyć jako letni domek wypoczynkowy, bądź drewniany domek zabaw dla dzieci. Drewniane domki ogrodowe tego typu, cechują się wyjątkowym wzornictwem, są bardzo trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne, a także dzięki naturalnemu drewnu z którego powstały, doskonale wpasowują się w naturalne środowisko ogrodu. Altanki ogrodowe mogą być różnego typu – większość z nich posiada kilka niewielkich okienek, solidne drzwi i wzmocniony dach. Deski pokryte są specjalnym impregnatem, czyniąc je odpornymi na wilgoć i pleśń, a mocne drzwi chronią wnętrze przed wiatrem i deszczem.

Domki ogrodowe dla dzieci

Jedną z ciekawszych opcji dla najmłodszych użytkowników ogrodu jest drewniany domek ogrodowy przeznaczony do użytkowania przez dzieci.W tej tematyce jest mnóstwo atrakcyjnych wzorów – do najpopularniejszych należą domki zbudowane na wysokich belkach z dołączoną drabinką lub schodkami do wchodzenia, oraz ze zjeżdżalnią, umiejscowioną z drugiej strony budowli. Te domki to małe dzieła sztuki architektonicznej; posiadają okienka, małe werandki, zamykane na klamkę drzwi, są pięknie wykończone, często pomalowane w jasne kolory, posiadają umocowane do okienek skrzynki na kwiaty, ozdobne listwy, a środek domku wypełniają podstawowe sprzęty jak stolik i krzesełka.

Innym rodzajem może być domek w typie „plac zabaw” – sam domek jest mniejszy, posiada tylko otwory na drzwi i okna, ale za to jest wyposażony w urządzenia do zabawy, takie jak: zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, drabinki pionowe, podesty i ruchome chodniki.

Drewniane domki ogrodowe dla dzieci to znakomity pomysł dla wielodzietnych rodzin.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Previous ArticleNext Article
live url https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/