Dom i Wnętrze

Jak zadaszenie w formie pergoli zmieni przestrzeń wypoczynkową

Nowoczesna strefa wypoczynkowa przy domu może zostać zaprojektowania zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami – przekonują liczni dekoratorzy i architekci. Współcześnie mamy wiele możliwości wyboru elementów, które umieścimy w ogrodach czy na tarasach. Sami producenci oferują ciekawe meble outdoorowe i rozwiązania, które znacząco poprawią nasz komfort. Które z nich wybrać, aby cieszyć się wygodą przez całe lato?

Meble projektowane z pasją

Podstawą w naszych ogrodach i na tarasach powinny być wygodne meble ogrodowe. Ich wybór nie powinien być przypadkowy. Meble pozostawione na zewnątrz muszą być odpowiednio zabezpieczone przed działanie silnego promieniowania UV. Wilgocią, wnikaniem brudu. Obecnie wśród najchętniej kupowanych wymienia się komplety technorattanowe, których stelaże wykonywane są z lekkiego i zabezpieczonego przed rdzą aluminium. Takie meble możemy przenosić bez trudu z miejsca na miejsce. Innym pomysłem może być wykorzystanie mebli rattanowych – naturalny rotang pozyskiwany jest z upraw zrównoważonego rozwoju, przez co pozyskiwanie pnączy nie zagraża środowisku naturalnemu. Piękne meble rattanowe wspaniale prezentować się będą w słonecznym ogrodzie i zapewnią nam wysoki poziom komfortu.

Jak zadaszyć miejsce wypoczynkowe?

Do niedawna to parasole ogrodowe były najchętniej stosowane w strefach wypoczynku. Dzisiaj sytuacja ta się zmienia – pergola zadaszenie wybierana jest głównie przez wzgląd na jej estetykę, ale także na możliwość zacienienia znacznie większego obszaru. Nowoczesne pergole konstruowane są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo, które zabezpieczono przed wilgocią i rdzą. Dachy tworzone są z aluminiowych listew lub też z tkaniny technicznej – obie opcje nie nagrzewają się, przez co w cieniu pergoli panuje przyjemny chłód.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/ https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/ zobacz