Zdrowie i Uroda

Czym jest chirurgiczne powiększanie piersi?

Bardzo wiele kobiet ma kompleksy z powodu małego biustu. Często również jest on niesymetryczny, co powoduje, iż wiele Pań bardzo się tego wstydzi. Czy istnieje jakieś rozwiązanie w tej sytuacji?

Na czym polega chirurgiczne powiększanie piersi?

Obecnie medycyna bardzo prężnie się rozwija. Dostępne są bardzo różnorodne zabiegi, dzięki którym możemy nie tylko poprawić kształt naszego biustu lub też go unieść, ale także możliwe jest jego powiększenie. To właśnie zabieg chirurgicznego powiększania piersi w ostatnim czasie stał się bardzo popularny wśród wielu Pań. Jest to operacja, dzięki której wiele kobiet na nowo odzyskuje wiarę w siebie. Często z powodu zbyt małych piersi pacjentki czują ogromny wstyd. Nie czują się również kobieco, co sprawia, iż ich samopoczucie również nie jest najlepsze. Jednak należy pamiętać, iż dzięki jednemu zabiegowi możemy diametralnie odmienić swoje życie. Zatem na czym polega operacja chirurgicznego powiększania piersi?
Powiększanie piersi jest zabiegiem, który trwa około dwóch godzin. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, dzięki temu pacjentka nie odczuwa żadnego bólu, jak i również dyskomfortu związanego z zabiegiem, ponieważ jest usypiana. Chirurgiczne powiększanie piersi można przeprowadzić dwoma metodami. Do piersi pacjentki wszywane są specjalne implanty, które są w pełni biokompatybilne. Mogą być one wypełnione solą fizjologiczną lub też specjalnym żelem sylikonowym. Jednak warto pamiętać, iż możliwe jest także powiększenie biustu za pomocą autogennej tkanki tłuszczowej. Jest to przeszczep własnych komórek z innego miejsca ciała do piersi. Pacjentka w klinice zazwyczaj przebywa nie dłużej niż dwa dni. Zdjęcie szwów następuje przeważnie w 8 dobie po operacji. Jest to zabieg prosty, dzięki któremu wiele kobiet na nowo odzyskuje wiarę w swoją kobiecość. Jednak czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzania tego zabiegu?

Jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu?

Należy mieć świadomość, iż nie wszystkie pacjentki, które borykają się z problemem zbyt małych piersi mogą poddać się ich powiększaniu. Powiększanie piersi jest przeciwwskazane, jeżeli przykładowo u pacjentki występują różnego rodzaju skazy naczyniowe, a także nieregulowana cukrzyca. Pacjentka nie może poddać się również operacji, jeżeli ma problemy z krzepliwością krwi, a także jest w ciąży lub posiada nieuregulowane nadciśnienie tętnicze. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu chirurgicznego powiększania piersi jest także ropna infekcja skóry oraz śluzówek.
Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg chirurgicznego powiększania piersi. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku Pań, które nie mają zbyt obfitego biustu i tym samym chciałyby to zmienić. Jednak również chirurgiczne powiększanie piersi przeprowadzane jest u pacjentek z asymetrycznym biustem.

Previous ArticleNext Article
https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ zobacz zobacz wiecje