Dom i Wnętrze

Jakie dodatki zastosować w małej łazience?

Dla małych powierzchniowo łazienek najlepiej sprawdzą się klasyczne, minimalistyczne rozwiązania. Najlepiej będzie postawić na jasne kolory zastosowane we wnętrzu, powiększą nam one optycznie przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem również będzie zamontowanie jak największego lustra, dzięki któremu nawet mała łazienka zyska na przestronności.
Aby nie zagracać widocznej przestrzeni (prowadzi to do wrażenia bałaganu, oraz do tego, że po wejściu do łazienki będziemy czuli się przytłoczeni nawałem bibelotów stojących na widoku) warto zainwestować w pojemne meble łazienkowe w kolorze podobnym do ścian.
Klasycznym i ponadczasowym rozwiązaniem jest zastosowanie w łazience bieli – zarówno do wykończenia ścian, jak i jeśli chodzi o zamontowane meble. Klasyczna, lśniąca powierzchnia nie tylko wprowadzi wrażenie czystości i powiększy optycznie niewielką przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji, ale też nie będzie odciągała uwagi od zastosowanych dodatków.

Co wyróżnić w neutralnym wnętrzu?

W momencie, w którym decydujemy się na klasyczne i neutralne kolory we wnętrzu, musimy postawić na dodatki. To one będą miały za zadanie przykuć uwagę wchodzących do łazienki gości i zapewnić efekt WOW.
Najbardziej efektownym elementem wystroju małej łazienki mogą stać się baterie łazienkowe, zarówno te zamontowane na umywalce, jak i w prysznicu czy wannie (w zależności od tego, na co się zdecydujemy).
Jeśli pozwala na to rozkład pomieszczenia możemy pomyśleć o ciekawym rozwiązaniu zakładającym montaż umywalki na szafce, a później połączeniem tego z baterią podłogową, na przykład chromowaną lub w kolorze starego złota.
Jeśli brak miejsca nam na to nie pozwala skupmy się na możliwościach oferowanych przez baterie łazienkowe podtynkowe i te montowane na umywalkach. Dzięki odpowiedniemu dobraniu wielkości wylewki będziemy w stanie nie tylko stylowo podkreślić charakter wnętrza, ale również zapewnić sobie wygodę codziennego użytkowania.

Jakich innych dodatków użyć w łazience?

Najbardziej klasycznym i jednocześnie zaniedbywanym dodatkiem są ręczniki. Tymczasem położone w odpowiednim miejscu, o pasującym do wystroju łazienki kolorze, mogą stanowić piękny, puchaty i wprowadzający element luksusu dodatek.
Warto również zadbać o ciekawe przybory toaletowe: mydelniczka czy pojemnik na płatki kosmetyczne wcale nie muszą być zrobione z matowego tworzywa sztucznego. W wielu sklepach znajdziemy miniaturowe dzieła sztuki, które naszej łazience dodadzą odpowiedniego sznytu, a naszą codzienną toaletę zamienią w niemal rytuał z luksusowego SPA.
Warto również pomyśleć o oryginalnym dywaniku łazienkowym, zwłaszcza, jeśli nie zamontowaliśmy ogrzewania podłogowego. Wychodzenie spod prysznica wprost na zimne kafelki nie będzie nigdy należało do rzeczy przyjemnych, a tymczasem ładny dywanik może nie tylko zaradzić przelotnemu uczuciu zgrozy, gdy znowu! musimy opuścić ciepłą i zaparowaną strefę prysznica, ale również może dodać naszemu wnętrzu uroku.
Warto może zastanowić się nad coraz bardziej popularnymi ekologicznymi dywanikami łazienkowymi zrobionymi z mchu? Wilgotność powietrza, jaką zapewniamy regularnymi prysznicami wystarczy, by mech rozwijał się zdrowo (oczywiście jest ograniczony tak, by nie mógł wydostać się poza łazienkową wycieraczkę), a my dostaniemy własny kawałek lasu.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/