Zdrowie i Uroda

Malowanie paznokci

Dłonie to bardzo ważna część wizerunku. Mówimy o nich, że są swoistą wizytówką każdego człowieka. Dlatego warto zadbać o to, aby prezentowały się schludnie, ładnie i estetycznie. Na kobiecych dłoniach dobrze prezentuje się lakier do paznokci. O czym pamiętać podczas ich malowania, podczas wybierania lakieru i kiedy nie warto malować paznokci?

Kolory

Na rynku dostępne są obecnie lakiery właściwie we wszystkich kolorach tęczy. Warto popaść w szaleństwo, kiedy widzi się taki multum możliwości.
Kolory fluorescencyjne, jaskrawa zieleń, kolorowe paski – to świetne pomysły na nietypowe paznokcie, ale lepiej jest zostawić je na weekend lub urlop. Większość ludzi na co dzień w pracy musi prezentować się profesjonalnie, poważnie i każdy paznokieć w innym kolorze raczej w tym nie pomaga. Zazwyczaj jednak do pracy można malować paznokcie, ale używajmy do tego bezpiecznych, jasnych, neutralnych kolorów.
Wiele „szalonych” paznokci nie pasuje również na oficjalne, wystawne przyjęcia czy ważne okazje. Dobrze jednak sprawdzają się znów pastelowe, delikatne barwy albo klasyczna czerwień. Ta ostatnia jest również świetnym wyborem na randkę.

Kiedy nie malujemy paznokci

Są takie profesje lub też sytuacje, w których nie możemy mieć pomalowanych paznokci ze względów estetycznych. Pianiści, organiści czy skrzypaczki nie malują paznokci. Jest to swoisty wymóg zawodowy muzyków. Ponadto, kolorowe palce mogłyby rozpraszać lub męczyć wzrok pianisty uderzającego w klawiaturę.
Malować paznokci nie powinny również kobiety przed porodem, ze względów bezpieczeństwa. Lekarze lepiej mogą bowiem ocenić stan pacjentki, kiedy widzą, czy krew nie odpływa z rąk lub stóp.

Nowoczesne technologie

Klasycznym lakierem malujemy paznokcie dość szybko, ale minusem tego rozwiązania jest niewielka trwałość. Już po kilku dniach pojawiają się odpryśnięcia, zwłaszcza, jeśli żyjemy dość aktywnie.
Naprzeciw oczekiwaniom kobiet dotyczącym trwalszego manicure wychodzą nowoczesne technologie. Lakiery hybrydowe i lakiery winylowe, bo o nich mowa mogą utrzymać się na paznokciach nawet kilka tygodni.
Manicure hybrydowy wykonujemy w kilku etapach. Pierwszy to pomalowanie paznokci bazą. Później pokrywamy je lakierem, który nam się podoba, a następnie utwardzamy wszystko pod specjalną lampą UV.
Jeszcze prościej wygląda sprawa w przypadku nowości na rynku kosmetycznym – lakierów winylowych. One są utwardzane na paznokciach pod wpływem zwykłego światła, nie potrzeba lamp UV. Gdzie je znaleźć? Na razie nie są powszechnie dostępne w każdej drogerii. Dobrym miejscem na poszukiwania jest zatem internet. Wpiszmy w wyszukiwarkę na przykład frazę „lakiery winylowe sklep” i sprawdźmy, gdzie możemy zakupić takie przydatne, nowoczesne kosmetyki.
Malowanie paznokci jest zatem zabiegiem, który może dobrze wpłynąć na prezentowanie się naszych dłoni. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na kolorowe paznokcie i po prostu czasami nie wypada mieć również zieleni na dłoniach. Do malowania możemy użyć nowoczesnych lakierów hybrydowych lub winylowych. Te ostatnie znajdziemy w sieci, wpisując hasło „lakiery winylowe sklep”.
Lakier winylowy kupisz w sklepie kosmetycznym http://www.seol-cosmetics.pl/en/cnd-vinylux-steelgaze,3,52643,501999

Previous ArticleNext Article
https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/najpopularniejsze-marki-samochodow-w-polsce/