Zdrowie i Uroda

Bóle kręgosłupa? Zmień łóżko!

Bóle pleców to powszechna dolegliwość, na którą skarży się znaczna część społeczeństwa. Przyczyn schorzeń możemy doszukiwać się głównie w siedzącym trybie życia, nieleczonych wadach kręgosłupa czy nadwadze. Według ekspertów, jedną z najczęstszych przyczyn dyskomfortu w okolicach lędźwiowych jest spanie na źle dobranym łóżku. Jakie łóżko wybrać, aby uwolnić się od wszelkich dolegliwości i wreszcie porządnie wypocząć? Sprawdź!

Jakie łóżka spełnią wszystkie wymagania?

Pierwszym kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu łóżka, jest jego rozmiar. Aby łóżko spełniało swoją funkcję, nie powinno krępować ruchów i pozwalać na ułożenie się w swobodnej, wygodnej pozycji. Abyś nie musiał przez całą noc podkurczać nóg, powinieneś wybrać model o ramie dłuższej o minimum 25 cm od długości Twojego ciała. Dodatkowo, jednoosobowe łóżko nie powinno być węższe niż 80 cm. Nie bez znaczenia jest również wysokość mebla – niezbędne minimum wynosi 25 cm. Jeśli nie zachowasz odpowiedniego dystansu między ramą a podłogą, będziesz borykać się z kurzem na łóżku i brakiem odpowiedniej cyrkulacji powietrza zapewniającej higienę snu. Szukając odpowiedniego wyposażenia do sypialni, warto zwrócić uwagę na łóżka – wśród ogromu dostępnych opcji znajdziesz model idealnie dostosowany do indywidualnych preferencji.

Twardy czy miękki?

Jednym z najważniejszych elementów łóżka jest materac. Wbrew powszechnym opiniom, twardy materac nie zawsze jest zdrowy dla naszego ciała. Materac powinien przede wszystkim dawać stabilne podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. Aby tak się stało, stopień twardości powinien  być dostosowany przede wszystkim do wagi użytkownika. Osobom cięższym zaleca się spanie na twardszych materacach, natomiast lżejszym – na bardziej miękkich.
Na stronie notodo.pl znajdziesz łóżka z materacami, które nie tylko zapewnią optymalny komfort mięśniom i kręgosłupowi, ale również będą się pięknie prezentować w Twojej sypialni.

Previous ArticleNext Article
https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ lun.pl liotecalibre.org