Zdrowie i Uroda

Wykłuj sobie…piękną skórę

Wyjątkowość ludzkiego ciała była opiewana już w starożytności. Dopiero jednak współczesna medycyna – również estetyczna – pozwala niemal w pełni wykorzystać jego możliwości. Dotyczy to także skóry, a więc naszego największego organu, który posiada zdolność do autoregeneracji. Do czego owa zdolność się sprowadza? Pod wpływem urazu czy skaleczenia, nawet niewielkiego, komórki skóry mobilizują się do tego, by naprawić owo uszkodzenie. Mechanizm ten z powodzeniem wykorzystywany jest w ramach takich procedur jak mezoterapia mikroigłowa. W Krakowie na zabieg można się zdecydować po konsultacji ze specjalistą – dermatologiem w jednym z licznie powstających gabinetów medycyny estetycznej.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej należy do procedur nieinwazyjnych, niemal bezbolesnych i bardzo prostych. Przygotowanie do wizyty u specjalisty sprowadzają się jedynie do zadbania o szczelność naczyń krwionośnych i wzmocnienia krzepliwości krwi. Konsultacje przedzabiegowe pomagają natomiast w określeniu, jaki powinien być skład aplikowanego preparatu. Do iniekcji używa się wyjątkowo cienkich igieł, nakłucia są jednak rozmieszczone bardzo gęsto. Przy wrażliwej skórze warto więc skorzystać ze znieczulenia miejscowego (podawanego w formie specjalnej maści). Skutkiem ubocznym mogą być krwiaki czy sińce w miejscach zastrzyków. Po zabiegu trzeba natomiast zachować ostrożność, także podczas pielęgnacji. Konieczna jest czasowa rezygnacja ze stosowania kremów (zwłaszcza posiadających w składzie kwasy AHA bądź inne drażniące substancje), korzystania z solarium, z sauny czy z usług masażysty, a także zaprzestanie konsumpcji alkoholu (mogącego negatywnie wpływać na krzepliwość krwi).

Zalety i wady mezoterapii.

Koszt jednego zabiegu jest zależny od tego, jaki koktajl, dobrany do indywidualnych potrzeb, zostanie zastosowany. Najczęściej wykorzystywane w mezoterapii mikroigłowej w Krakowie składniki takich preparatów to: kwas hialuronowy, kolagen, wyciągi roślinne o różnorakim działaniu, minerały wspomagające odchudzanie, kofeina, L – karnityna, witaminy i inne składniki antyoksydacyjne. Jednorazowe ostrzykiwanie twarzy lub ciała może osiągnąć cenę nawet kilku tysięcy złotych. Tymczasem zawsze konieczna jest większa liczba zabiegów – dla osiągnięcia rezultatów trwałych i spektakularnych. Systematycznie wykonywana mezoterapia mikroigłowa pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty i to w wielu aspektach – zarówno leczniczych, jak i kosmetycznych. Wykorzystanie mezoterapii mikroigłowej w Krakowie jest bowiem bardzo szerokie, nie ogranicza się do jednej płci czy przedziału wiekowego. Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej metody mikronakłuć możemy między innymi: zredukować widoczność zmarszczek (pobudzając skórę do produkcji elastyny oraz kolagenu), blizn oraz rozstępów, wyeliminować problem cellulitu i nagromadzenia nadmiaru tkanki tłuszczowej pod skórą, a nawet odwrócić proces łysienia (zarówno w jego androgenowej jak i plackowatej postaci) i wzmocnić cebulki włosów.
Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej oczywiście istnieją. Z zamiaru poddania się zabiegowi powinny zrezygnować przede wszystkim osoby: posiadające skłonności do pojawiania się blizn i zwłóknień na skórze, o wyjątkowo wrażliwej cerze, cierpiące na wszelkiego rodzaju nowotwory (bądź pozostające w okresie rekonwalescencji po takiej chorobie), chore na cukrzycę, posiadające alergie skórne, zakażone opryszczką, cierpiące na stany zapalne skóry bądź inne infekcje, będące w ciąży bądź przechodzące przez okres laktacyjny. Nawet jeśli nie zaliczamy się do żadnej z tych grup, zabieg musi poprzedzać konsultacja ze specjalistą. Mimo, iż mezoterapia mikroigłowa nie jest inwazyjnym zabiegiem, nie należy lekceważyć procedur bezpieczeństwa.
Źródło: http://ladiesclinic.pl/oferta/kosmetyka-i-kosmetologia/mezoterapia-beziglowa/

Previous ArticleNext Article