Dom i Wnętrze

Wygodny fotel biurowy – o czym musimy wiedzieć podczas kupna?

Wybór fotela biurowego nie powinien być dziełem przypadku – ten rodzaj mebla musi być nie tylko dopasowany, ale również wykonany z wysokiej jakości materiałów. Bez względu na to, czy fotel taki użytkowany będzie w biurze czy w mieszkaniu poświęćmy nieco czasu na to, aby przyjrzeć się interesującym modelom z bliska.

Idealny fotel do pracy – jakie cechy powinien posiadać?

Obecnie oferta foteli biurowych w sklepach jest olbrzymia: możemy wybierać pomiędzy modelami klasycznymi oraz dających możliwość regulacji konkretnych parametrów. Faktem jest, że fotel taki musi zapewniać komfort – zazwyczaj jest bowiem użytkowany przez kilka godzin dziennie. Zadaniem fotela biurowego jest odpowiednie wspieranie kręgosłupa – dzięki odpowiednio profilowanemu oparciu kręgosłup ma kilka punktów podparcia. Stabilne podparcie pozwala na rozluźnienie mięśni kręgosłupa. Kiedy brak jest odpowiedniego podparcia możemy liczyć się z tym, że w niedługim czasie pojawi się ból w okolicach krzyża. Wiele oferowanych modeli posiada również specjalne poduszki, które mogą pełnić rolę dodatkowych punktów podparcia.
Drugim istotnym atrybutem krzeseł biurowych jest możliwość regulacji wysokości siedziska, odchylenia parcia czy rozchylenia podłokietników. Fotele biurowe obrotowe ułatwiają pracę na rozległych biurkach, bez konieczności stałego wstawania, zmiany pozycji.

Materiały wierzchnie i stelaż

Stelaż fotela biurowego powinien być stabilny, ale jednocześnie lekki, aby nie było problemu z przenoszeniem mebla. Istotne jest także to, jakich materiałów użyto do stworzenia tapicerki. Zazwyczaj są to tkaniny bawełniane lub syntetyki – oba tworzywa mają swoje zalety, są wytrzymałe, odporne na wnikanie wilgoci. Wysokiej jakości krzeseł biurowych szukaj na stronie krzesloteka.pl.
 

Previous ArticleNext Article