Zdrowie i Uroda

Wygładzanie zmarszczek – czy to możliwe?

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na liczne substancje toksyczne i uszkodzenia. Pierwsze zagrożenie to oczywiście nieodpowiednio dobrane kosmetyki, pełne chemicznych składników ipozbawione naturalnych wyciągów z roślin. Drugi problem to niewystarczające nawilżenie – pijemy zdecydowanie za mało płynów, które mogłyby nawilżać skórę od wewnątrz. 
Osoby żyjące w średnich czy dużych miastach narażone są również na olbrzymi wpływ zanieczyszczonego powietrza. Problemem dla naszej skóry jest także alkohol spożywany w nadmiernych ilościach, jak i palenie tytoniu. Wszystko to sprawia, że skóra staje się przesuszona, pozbawiona wody, jest skłonna do alergii i podrażnień. Pojawiają się także pierwsze zmarszczki.
Problemem jest także zmniejszająca się ilość włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego w naszej skórze. Te składniki odpowiedzialne są za wiązanie wody w komórkach. Ich brak oznacza coraz bardziej przesuszoną skórę.

Medycyna estetyczna w służbie pięknej skóry

Na szczęście proces starzenia się skóry możemy zatrzymać. Wszystko za sprawą nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej, których zadaniem jest przywracanie jędrności skóry, jak również wypełnianie zmarszczek. Zabiegi medycyny estetycznej polegają na wprowadzanie pod skórę kwasu hialuronowego, dzięki czemu możliwe jest wypełnienie zmarszczek i wygładzenie skóry.
Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów wymienia się przede wszystkim wypełnianie i konturowanie ust, wypełnianie zmarszczek mimicznych i wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych.
Przygotowanie do zabiegu nie trwa wiele czasu – na 30 minut przed zabiegiem skóra pacjenta znieczulana jest delikatnym kremem. Dzięki niemu zabieg przebiega komfortowo. Efekty wprowadzenia kwasu hialuronowego pod skórę widoczne są już po zabiegu!
Źródło: karolinakusnierz.pl.

Previous ArticleNext Article
https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/ https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/