Ciekawe

Rodzaje stojaków na rowery

Jazda na rowerze stała się tak bardzo popularna, że oprócz parkingów samochodowych powstają również miejsca postojowe dla rowerów. Duży wybór stojaków rowerowych sprzyja dostosowaniu ich do konkretnych zapotrzebowań.

Stojak rowerowy typu „U”

Konstrukcja takiego stojaka jest niezwykle prosta, gdyż składa się z jednego elementu, wygiętego w kształt odwróconej litery „U”. Przytwierdza się ją do podłoża za pomocą śrub lub wbetonuje bezpośrednio w grunt. Niezależnie zaś od sposobu, w jaki zamocuje się taki stojak, będzie się dobrze prezentować i zachowywać stabilność.
Ten model stojaka najlepiej sprawdza się w miejscach, gdzie od czasu do czasu zatrzymują się rowerzyści. Jest bowiem jednostanowiskowy, chociaż można przypiąć jednoślad do ramy z dwóch stron. Dodatkowo takie stanowisko jest często wyposażone w tabliczkę, która informuje o miejscu parkingowym dla roweru.

Stojak rowerowy do wykorzystania w pomieszczeniu

Rowery można parkować na zewnątrz, ale trzeba też znaleźć dla nie miejsce w domu. By udało się zamocować sprzęt tak, by nie zajmował zbyt wiele przestrzeni, warto wybrać stojaki ścienne. Ich najważniejszym elementem jest szyna, w jakiej stabilnie osadza się jednoślad.
W sklepach natomiast bardzo dobrze sprawdzają się stojaki ekspozycyjne. Dzięki nim można zaprezentować posiadane w ofercie modele rowerów. Takie konstrukcje są w pełni regulowane, toteż bez problemu można umieścić na nich każdy rodzaj jednośladu. Dodatkowo są one wyposażone w elementy stabilizujące, takie jak zaczepy na pedały, czy prowadnice pod koła.

Serwisowy stojak na rower i akcesoria

Innym przykładem stojaka rowerowego jest konstrukcja, która przydaje się wtedy, gdy trzeba unieruchomić rower w celu jego naprawy. Stojak ten nie jest mocowany do podłoża, więc zawsze można przenieść go w inne miejsce. Umieszczony na nim rower nie dotyka podłogi. W ten sposób ma się bardzo wygodne dojście do każdego elementu jego konstrukcji, co jest szczególnie ważne wtedy, gdy jakaś część jest uszkodzona i trzeba ją wymienić. Bardzo często taki wariant stojaka znajduje też zastosowanie w sklepowych ekspozycjach, a także w domu.
Do stojaków można dokupić różne akcesoria, takie jak na przykład kółka, czy tabliczkę, która będzie informować o miejscu parkingowym dla roweru. W sprzedaży są również dostępne maskownice. Przydają się one wtedy, gdy wybrany stojak wymaga mocowania do podłoża za pomocą śrub. Można także dokupić kotwy, jeśli preferuje się stojaki, które wymagają wbetonowania do podłoża. Jak można się przekonać, wszystkie te akcesoria uda się z łatwością zamówić przez Internet.
Artykuł powstał we współpracy z Calus-P

Previous ArticleNext Article
ynk.com https://beesafe.pl/porady/ulga-rehabilitacyjna-na-samochod/ ralesartists.org