Ciekawe

Reprezentacyjny wygląd konia dawniej i dziś

Konie zawsze i wszędzie prezentują się przepięknie. Romantycznie, dziko, naturalnie, wzniośle – symbolizują siłę i autentyczną wielkość. Człowiek lubi je także od wieków podporządkowywać estetyce, którą sam tworzy. Nic dziwnego, przecież konie jak żadne inne zwierzęta nadają się do tego, żeby prezentować piękno samo w sobie. Akcesoria jeździeckie zachowują swoje elementarne przeznaczenie, ale podlegają ciągłym przemianom estetycznym. Stają się częścią mody i obowiązującej estetyki.

Zachować pokazowy charakter

Konie uczestniczą w wielu zawodach i pokazach. Muszą odpowiednio prezentować się podczas prestiżowych wyścigów, które kojarzą się z elegancją. W pewien sposób odnosimy się we współczesności do dawnych pokazów rycerskich, dworskich czy kawaleryjskich – podczas których konie prezentowały się nadzwyczaj efektownie, reprezentacyjnie.

Konie dawniej

Klasyczny pokaz końskiej urody i wytworności przedstawił na swoim obrazie Wojciech Kossak – malarz, który szczególnie doceniał piękno bijące od tych zwierząt. Rewia kawalerii polskiej na krakowskich Błoniach w dniu 6 października 1933 roku – na tym obrazie malarz pokazał rozpędzoną orkiestrę szwoleżerów. Dalej – kłusujących ułanów. Była to ostatnia wielka parada, na którą przybyło 12 pułków kawalerii z całej Polski. Konie na obrazie Kossaka prezentują się widowiskowo i szlachetnie. Rasowo i elegancko.

Konie dzisiaj

W dzisiejszych czasach konie służą głównie rekreacji. Mogą jednak wyglądać bardzo reprezentacyjnie. Jest to szczególnie ważne na przykład podczas zawodów. Na prestiżowy wygląd składają się akcesoria najwyższej jakości, które oferuje sklep jeździecki Equishop. W tym miejscu znajdziemy nie tylko sprzęt do jazdy konnej, ale także ubrania dla jeźdźca, na przykład szykowną odzież marki Pikeur.

Previous ArticleNext Article
https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/