Ciekawe

Pomysły na śniadanie

Śniadanie przez wielu ludzi traktowane jest po macoszemu – często zapominamy lub zaniedbujemy jego zjedzenie. Tymczasem, jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który powinien dać nam energię na wiele godzin. Co można jeść na śniadanie, aby był to zdrowy i pożywny posiłek?

Owoce

Świetnym pomysłem na dostarczenie sobie zdrowego cukru na śniadanie jest jedzenie owoców. Najlepiej wybierać te sezonowe, zarówno z tego względu, że są wówczas najlepsze, jak i z powodów ekonomicznych – są wtedy zwyczajnie tańsze.
Owoce można jeść albo pić w postaci soków. Najlepiej zrobić je samodzielnie w domu – mamy wówczas pewność, że są zdrowe i nie zawierają niepotrzebnej chemii ani cukru. Domowa sokowirówka w kilka chwil zamieni owoce w szklankę pysznego soku. Można także na jego bazie stworzyć ciekawy, sycący koktajl.

Owsianka lub jaglanka

Zdrowym i sycącym śniadaniem są także płatki owsiane lub kasza jaglana. Można do nich dodać owoce, miód, rodzynki. Płatki bardzo dobrze wpływają na trawienie.
Takie śniadanie może nam się także nigdy nie znudzić. Wystarczy, że będziemy zamieniać dodatki do owsianki, żeby tworzyć różne wersje ulubionej potrawy. Można ją podawać na słodko lub na słono, z owocami lub z orzechami. Na pewno każdy znajdzie odpowiednią wersję dla siebie.

Kolorowe kanapki

Nawet pozornie banalne danie, jakim są kanapki może być świetnym rozwiązaniem na pożywne śniadanie. Warto zadbać o to, aby pięknie wyglądały i zawierały dużo witamin.
Kolorowe kanapki z warzywami takimi jak sałata, pomidory, papryka czy rzodkiewka to potężna porcja witamin i mikroelementów na dobry początek dnia. Warto użyć do nich razowego, pełnowartościowego pieczywa.

Omlet

Pożywnym pomysłem na śniadanie jest także omlet. Doskonale sprawdzi się w ponure, zimne dni – będzie miłym i rozgrzewającym porannym akcentem.
Omlet możemy jeść w wersji na słodko lub na słono, w zależności od naszych preferencji. Można dodać do niego ulubione warzywa albo zjeść go z serkiem, miodem czy masłem orzechowym. Do tego sok, który przed chwilą zrobiła dla nas sokowirówka i pyszne śniadanie gotowe.
Pomysłów na smaczne, zdrowe i sycące śniadanie jest wiele. To kolejny powód, dla którego nie warto rezygnować z tego posiłku. Można próbować różnych wersji, aby znaleźć swoje ulubione poranne przysmaki i codziennie się nimi rozkoszować. Zdrowe i pożywne śniadanie sprawia, że dzień od samego rana wydaje się być lepszy – może zatem pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Warto wstać kilka minut wcześniej, aby znaleźć czas na zjedzenie czegoś smacznego i dodającego energii.
Artykuł powstał we współpracy z Cook Store

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-po-ustaniu-zatrudnienia/